aktualizacja 

Szczepionka na COVID-19. Niezwykłe wieści z Nowej Zelandii

227

Premier Jacinda Ardern potwierdziła, że rząd Nowej Zelandii podpisał już umowę na dostawę szczepionek na koronawirusa. Liczba dawek, które spodziewają się otrzymać, jest jednak znacznie wyższa niż populacja kraju. Ardern ujawniła, co zamierza z tym zrobić.

Szczepionka na COVID-19. Niezwykłe wieści z Nowej Zelandii
(Getty Images)

Jak podaje Business Insider, rząd Nowej Zelandii podpisał umowy na szczepionki z koncernami AstraZeneca i Novavax. W konsekwencji obywatele 5-milionowego kraju otrzymają do dyspozycji aż 18,3 nadprogramowych dawek.

Szczepionka na COVID-19. Niezwykły gest Nowej Zelandii

Rząd Nowej Zelandii ma już plan, w jaki sposób spożytkować dodatkowe dawki szczepionki na koronawirusa. Jacinda Ardern zapowiedziała, że zaoferuje je bezpłatnie przedstawicielom sąsiednich państw.

Zapewniliśmy sobie więcej (dawek szczepionki na koronawirusa – przyp. red.), niż potrzebujemy, aby objąć całą naszą populację oraz Pacyfik – uzasadniła Jacinda Ardern.

Nadprogramowe dawki szczepionki trafią do mieszkańców Tokelau, Wysp Cooka, Niue, Samoa, Tonga i Tuvalu. To nie koniec pomocy, jaką rząd Nowej Zelandii oferuje mieszkańcom sąsiednich państw. Nanaia Mahuta, minister spraw zagranicznych, zapowiedziała, że otrzymają oni również 65 milionów dolarów na wsparcie rozwoju.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Nowej Zelandii
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić