o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Był miliarderem. Rozdał wszystkie pieniądze

228
Podziel się

Chuck F. Fenny wpadł na genialny pomysł, założył firmę i w ciągu kilkunastu lat stał się miliarderem. Nikt nie wiedział, że wtedy jego największym marzeniem stało się oddanie wszystkich pieniędzy. Zajęło mu to 40 lat. #DziennaDawkaDobregoNewsa

Był miliarderem. Rozdał wszystkie pieniądze
Chuck F. Fenny. (YouTube)
bDYvLAOd

Chuck F. Fenny razem z kolegą z wojska wpadł na genialny pomysł na biznes. Sklepy bezcłowe. Grupa DFS w ciągu kilkunastu lat rozwinęła swój biznes na całym świecie, a jej właściciele stali się miliarderami.

O tym, jak majętny jest Chuck F. Fenny mało kto wiedział. Mężczyzna od zawsze mieszkał w wynajętym mieszkaniu w San Francisco. Nigdy też nie pokusił się na ekskluzywne dodatki i ubiór. Od lat nosi ten sam zegarek, który kupił za 10 dolarów (ok. 40 zł).

bDYvLAOf

Co zrobić z tak ogromną sumą pieniędzy? Chuck F. Fenny miał dwa priorytety: swoje dzieci i działalność charytatywna. W tajemnicy przed bliskimi założył fundację Atlantic Philantropies.

Pomoc, jaką miała nieść fundacja miała być anonimowa. Powstała ona w latach 80. czyli niedługo po tym, jak Chuck F. Fenny oficjalnie stał się milionerem.

Fundacja miała zająć się rozdysponowaniem majątku milionera. Początkowo było to 500 milionów dolarów. Z biegiem czasu wartość akcji firmy wzrastały.

bDYvLAOl

Dzisiaj suma przekazana przez Fenniego na cele charytatywne wynosi ok 8 miliardów dolarów. 14 września mężczyzna oficjalnie spełnił swoje marzenie - oddał cały swój dorobek potrzebującym.

Rozdysponowanie tej sumy zajęło niemal 40 lat. Skąd w byłym miliarderze taka szczodrość?

Chuck F. Fenny przyznaje, że zawdzięcza to liceum St. Mary of the Assumption. Wychowanie w katolickiej szkole wpłynęło na to, jak miliarder chciał rozdysponować swój majątek.

bDYvLAOm

Szkoła dostała 250 tys. dolarów. Całą resztę Chuck F. Fenny oddał tym, którzy potrzebowali tego najbardziej. Przez lata działał anonimowo.

Zobacz także: Koronawirus i krzywa zachorowań
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYvLAOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(228)
robin
8 miesięcy temu
kity z satelity
robin
8 miesięcy temu
kity z satelity
lesson 1
8 miesięcy temu
klasyczny błąd! Trzeba sie uczyc z 5-10 lat zeby zdobyc wiedze na temat tego kto jest potrzebujacym.. Ludzie oddaja bardzo ale to bardzo czesto, ostatecznie okaleczając potrzebujących. pomagaj tylko wtedy kiedy umiesz.
bDYvLAOH
Greg
8 miesięcy temu
Ja dałem na piwo bezdomnemu,o mnie nie piszą
eff2
8 miesięcy temu
Jedna z Pań pisze: "To jest piękna wiadomość. Wierzę w Boga i w takich ludzi. Jest cudnie". Uczucie szczęścia rodzi wiadomość, że ktoś swoje bogactwo dał innym (za darmo). Czyli, marzenie, że pieniądze pojawią się na skutek marzenia o nich (o ich potrzebie). Czy takie marzenie pokazuje, jakie mamy plany i możliwości? ... A ja składam wyrazy szacunku za to, że zbudował biznes, który przyniósł mu bogactwo i nie dał się zjeść ani wykopać innym. ... A nie za ckliwą wizję, że książę na białym koniu przyjedzie...
andrzejj
8 miesięcy temu
To powinien byc wzor dla Rydzyka
Woda Brzozowa
8 miesięcy temu
Jak uniknąć płacenia podatku od 200 tys. dolarów? Skarbówka nie chce popuścić. Potrzebne mi to było...
Ktos
8 miesięcy temu
Szacunek dla takiego człowieka inni bogacze powinni wziąć przykład i podzielić się z ubogimi swoim bogactwem bo wiadomo do grobu nie zabiorą...
Pobożny
8 miesięcy temu
Skoro ten Pan jest taki anonimowy to jakim cudem o nim czytamy? Czyżby fejk sponsorowany przez lobby religijne?
alfa73
8 miesięcy temu
Nie wierzę . . .
olka
8 miesięcy temu
takiego jak on w Polsce nie da się poszukać
emerytka
8 miesięcy temu
niech Lewandowski odda miliony sobie niech zostawi tylko milion euro to i tak dużo jak dla niego za duzo my daja za nic
rower błażeja
8 miesięcy temu
szacun dla tego gościa tak myślę co napisać ale przychodzi mi tylko jedno schylić głowę jeszcze raz szacun
bDYvLAOz
Tfu
8 miesięcy temu
Tyle miliardów rozdał ,i gdzie to widać ? Które państwo pewnie w Afryce Niger , Libera, Malawi, Zimbabwe jest bogatsze ? zdrowsze?nie wiem gdzie się podziewają pieniądze z tych wszystkich wielkich fundacji ,ale z pewnością nie u tych biednych ludzi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić