Wróć na
mmc
|

Był miliarderem. Rozdał wszystkie pieniądze

228
Podziel się

Chuck F. Fenny wpadł na genialny pomysł, założył firmę i w ciągu kilkunastu lat stał się miliarderem. Nikt nie wiedział, że wtedy jego największym marzeniem stało się oddanie wszystkich pieniędzy. Zajęło mu to 40 lat. #DziennaDawkaDobregoNewsa

Był miliarderem. Rozdał wszystkie pieniądze
Chuck F. Fenny. (YouTube)
bCXZENxh

Chuck F. Fenny razem z kolegą z wojska wpadł na genialny pomysł na biznes. Sklepy bezcłowe. Grupa DFS w ciągu kilkunastu lat rozwinęła swój biznes na całym świecie, a jej właściciele stali się miliarderami.

O tym, jak majętny jest Chuck F. Fenny mało kto wiedział. Mężczyzna od zawsze mieszkał w wynajętym mieszkaniu w San Francisco. Nigdy też nie pokusił się na ekskluzywne dodatki i ubiór. Od lat nosi ten sam zegarek, który kupił za 10 dolarów (ok. 40 zł).

bCXZENxj

Co zrobić z tak ogromną sumą pieniędzy? Chuck F. Fenny miał dwa priorytety: swoje dzieci i działalność charytatywna. W tajemnicy przed bliskimi założył fundację Atlantic Philantropies.

Pomoc, jaką miała nieść fundacja miała być anonimowa. Powstała ona w latach 80. czyli niedługo po tym, jak Chuck F. Fenny oficjalnie stał się milionerem.

Fundacja miała zająć się rozdysponowaniem majątku milionera. Początkowo było to 500 milionów dolarów. Z biegiem czasu wartość akcji firmy wzrastały.

bCXZENxp

Dzisiaj suma przekazana przez Fenniego na cele charytatywne wynosi ok 8 miliardów dolarów. 14 września mężczyzna oficjalnie spełnił swoje marzenie - oddał cały swój dorobek potrzebującym.

Rozdysponowanie tej sumy zajęło niemal 40 lat. Skąd w byłym miliarderze taka szczodrość?

Chuck F. Fenny przyznaje, że zawdzięcza to liceum St. Mary of the Assumption. Wychowanie w katolickiej szkole wpłynęło na to, jak miliarder chciał rozdysponować swój majątek.

bCXZENxq

Szkoła dostała 250 tys. dolarów. Całą resztę Chuck F. Fenny oddał tym, którzy potrzebowali tego najbardziej. Przez lata działał anonimowo.

Koronawirus i krzywa zachorowań

bCXZENxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(228)
Anna
4 dni temu
To jest piękna wiadomość. Wierzę w Boga i w takich ludzi. Jest cudnie.
Pick
4 dni temu
Niesamowite! Szacunek
anioł
4 dni temu
no kozak z niego - panie Gates i reszta bogaczy, czas na was, podzielcie się, do grobu nie zabierzecie
bCXZENxL
mik
4 dni temu
U nas bezdomni rozdają samochody!
Wilkowiecko
4 dni temu
"Chuck F. Fenny przyznaje, że zawdzięcza to liceum St. Mary of the Assumption. Wychowanie w katolickiej szkole wpłynęło na to, jak miliarder chciał rozdysponować swój majątek." Nooo! Ateistom szczęka opadła i zszokowani są swoją durnotą niewiary!
Najnowsze komentarze (228)
robin
2 dni temu
kity z satelity
robin
2 dni temu
kity z satelity
lesson 1
2 dni temu
klasyczny błąd! Trzeba sie uczyc z 5-10 lat zeby zdobyc wiedze na temat tego kto jest potrzebujacym.. Ludzie oddaja bardzo ale to bardzo czesto, ostatecznie okaleczając potrzebujących. pomagaj tylko wtedy kiedy umiesz.
Greg
2 dni temu
Ja dałem na piwo bezdomnemu,o mnie nie piszą
eff2
3 dni temu
Jedna z Pań pisze: "To jest piękna wiadomość. Wierzę w Boga i w takich ludzi. Jest cudnie". Uczucie szczęścia rodzi wiadomość, że ktoś swoje bogactwo dał innym (za darmo). Czyli, marzenie, że pieniądze pojawią się na skutek marzenia o nich (o ich potrzebie). Czy takie marzenie pokazuje, jakie mamy plany i możliwości? ... A ja składam wyrazy szacunku za to, że zbudował biznes, który przyniósł mu bogactwo i nie dał się zjeść ani wykopać innym. ... A nie za ckliwą wizję, że książę na białym koniu przyjedzie...
andrzejj
3 dni temu
To powinien byc wzor dla Rydzyka
Woda Brzozowa
3 dni temu
Jak uniknąć płacenia podatku od 200 tys. dolarów? Skarbówka nie chce popuścić. Potrzebne mi to było...
Ktos
3 dni temu
Szacunek dla takiego człowieka inni bogacze powinni wziąć przykład i podzielić się z ubogimi swoim bogactwem bo wiadomo do grobu nie zabiorą...
bCXZENxD
Pobożny
3 dni temu
Skoro ten Pan jest taki anonimowy to jakim cudem o nim czytamy? Czyżby fejk sponsorowany przez lobby religijne?
alfa73
3 dni temu
Nie wierzę . . .
olka
3 dni temu
takiego jak on w Polsce nie da się poszukać
emerytka
3 dni temu
niech Lewandowski odda miliony sobie niech zostawi tylko milion euro to i tak dużo jak dla niego za duzo my daja za nic
rower błażeja
3 dni temu
szacun dla tego gościa tak myślę co napisać ale przychodzi mi tylko jedno schylić głowę jeszcze raz szacun
Tfu
3 dni temu
Tyle miliardów rozdał ,i gdzie to widać ? Które państwo pewnie w Afryce Niger , Libera, Malawi, Zimbabwe jest bogatsze ? zdrowsze?nie wiem gdzie się podziewają pieniądze z tych wszystkich wielkich fundacji ,ale z pewnością nie u tych biednych ludzi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić