o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Szczepionka na koronawirusa. Co uważają o niej Polacy?

13
Podziel się

Kolejne szczepionki na koronawirusa wchodzą w decydujące fazy badań. Istnieje spora szansa, że kwestią miesięcy jest, zanim oficjalnie zostanie uznane, że można się zaszczepić przeciwko wirusowi, który sparaliżował cały świat. Co na ten temat sądzą Polacy?

Szczepionka na koronawirusa. Co uważają o niej Polacy?
Co uważają Polacy na temat szczepionki na koronawirusa? (Getty Images, Leonardo Fernandez Viloria)
bESgLGJh

Czy szczepionka na koronawirusa będzie gotowa jeszcze w tym roku? Wiele firm farmaceutycznych pracuje nad jej wytworzeniem, jednak nadal nie jesteśmy w stanie stwierdzić, kiedy dokładnie będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko wirusowi, który stał się tematem numer 1 na całym świecie w 2020 roku.

Wiemy już natomiast, jakiej mniej więcej ceny należy się spodziewać, jeżeli szczepionka będzie już dostępna. Rząd USA zawarł umowy z firmami Pfizer oraz BioNTech na dostawę szczepionek przeciwko COVID-19. Cena jednej dawki wynosić będzie ok. 19 dolarów, jednak pełna skuteczność osiągnięta zostanie dopiero po dwóch zabiegach. Cena "pakietu" ma wynosić 39 dolarów, a więc około 150 złotych.

bESgLGJj

Szczepionka na koronawirusa. Czy Polacy się zaszczepią?

Temat szczepionki na koronawirusa bardzo często pojawiał się przy okazji niedawnych kampanii wyborczych przed wyborami na prezydenta. Politycy w większości uznali, że szczepienia na pewno nie powinny być obowiązkowe. Jakie podejście do tego mają sami obywatele?

Sprawdziła to agencja SW Research na zlecenie "Rzeczpospolitej". Sondaż przeprowadzony wśród Polaków wykazał, że większość z nich zaszczepiłaby się przeciwko koronawirusowi, jeżeli dostępny byłby odpowiedni lek. 25,2 proc. Polaków zrobiłoby to tylko w przypadku, gdyby była ona bezpłatna, natomiast 22,2 proc. respondentów jest gotowa zapłacić za szczepienie.

bESgLGJp

Na ten moment, szczepienia nie wykonałoby około 28,3 proc. osób. Ze szczepionki nie skorzystaliby najczęściej badani w wieku od 25 do 34 lat (36 proc.) i badani posiadający wykształcenie zasadnicze zawodowe (37 proc.). Zaszczepić się nie zamierza co trzecia osoba o dochodach w granicach 3001 zł – 5000 zł i ponad 30 proc. mieszkańców wsi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESgLGJK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
scorpion
rok temu
Jak ktoś nie chce to nie musi to jego sprawa .
TeJot
rok temu
Zastanawia mnie skąd już znają cenę szczepionki skoro nie mają jeszcze szczepionki. Rozumiem że to cena szacunkowa. Szczepienia powinny być dobrowolne lub osoby zarażone powinny być szczepione jeśli przebieg choroby jest niebezpieczny. Oczywiście Koncerny Farmaceutyczne będą chciały szczepić wszystkich bo chodzi o kasę.
Uyt
rok temu
Jak można komuś kazać się szczepic?przeciez to moje ciało i ja decyduje czy chce sobie wstrzyknąć jakieś gwno czy nie.lobby farmaceutyczne skorumpowalo who i teraz mnie będą truli.nie dziękuje.
bESgLGJL
Kog
rok temu
Jak zwykle kłamliwy sondaż w innym podają że 80% Polaków nie chce i tyle Prawdy
nick
rok temu
Stan kształcenia w polskich szkołach jest fatalny... Widać to z wypowiedzi większości internautów. Ciemność! Widzę ciemność!!
Szakal...
rok temu
Macie bujną wyobraźnie... sondaże w innych mediach to 80% na nie...
jan
rok temu
wszyscy którzy jedzą mój czosnek nie chorują na corono19 , a jest ich trochę bo są to pracownicy kilkusetosobowej firmy . I dodatkowo w naszym miasteczku jest ognisko choroby i wielu z nich miało kontakt z zarażonymi !
propaganda
rok temu
Polacy chca, prosza wrecz by byc zaszczepieni haha
Rapaport
rok temu
Dokładnie masoneria zamyka uczestników wesel pogrzebów w domach pilnując ich z zewnątrz.Dobiora się do kościołów równierz nagonki będą. Niemcy wykupili elektrownię,autobusy warsiawiaków, media mają czychają na kopalnie zechcą pewnie zamykać.Tymi pomiarami na nosicielstwo które robią na wymaz mogą zarażać górników.Jedno pewne pomiar jest fałszywym wirusa nie oddzielili nie maja czym mierzyć to pic na wodę.Jeśli je zamkną kopalnie mamy chrust i świeczki w domach.Od 14 lat ślunzoki chodzą w wroną na płutnie ulicami walczą autonomię RAŚ ślonska dołączyć się do niemiec.Tak głośno krzyczy wałęcha w mediach widziałem.Pan maciarewicz zorganizował swą milicję 'otk' i uciekł ! Pilnuje ona drzwi ośr. zdrowia , szpitali z termomentrem szuka durniów (ochotników) z 40 stopniami do zamknęcia w domu pilnowania czarną policją.Tak jest w sokolowie lekarz tylko telefoniczny - jeśli ta milicja wpuści do środka piszesz donos na siebie papierek z dokładnymi danymi i ew. telefonem wpisują ci twą temperaturę trzeba uważać czy nie podwyższoną przyjadą do ciebie smutni panowie dr. ! Jeśli mają ozdrowienców (zwł. ze ślonska) to musieli ich zarazić wcześniej przy pomiarze.Teraz chcą ich krwi i linfy z krwi - naszym kosztem robią komuś lekarstwo na naszej skórze i biedzie.Nie chcę słyszeć o żadnym szczepieniu !
bubulski
rok temu
Jeszce nie ma szczepionki ,ale juz wiadomo ile będzie kosztować ...no kur....jasna nie róbcie sobie jaj
Smiech🤣
rok temu
KIEDY NOWE PARAGONY
Obce👽
rok temu
Przyjdzie pora to sami wyzdrowiejecie🛸🛸🛸A i tak ziemianie jesteście skazani na samounicestwienie jak dinozaury🛸🛸🛸🛸
Pan
rok temu
Bardzo czekamy na tę szczepionkę!oby się udało i była skuteczna.. Ludzie,nie kupujcie niczego w Chinach bo sobie sami ściągamy na siebie te nieszczęścia .
bESgLGJD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić