Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

W Australii wybuchnął skandal. Dwaj politycy musieli ustąpić ze stanowisk

48

W australijskim rządzie doszło do ważnych zmian. Dwaj ministrowie zdecydowali się na złożenie rezygnacji. Powodem ich ustąpienia był skandal finansowy. Media ujawniły szczegóły działań polityków, które ostatecznie doprowadziły do ogólnokrajowego skandalu.

W Australii wybuchnął skandal. Dwaj politycy musieli ustąpić ze stanowisk
W wyniku skandalu dwaj ministrowie zdecydowali się na ustąpienie ze stanowisk (Getty Images, Darrian Traynor , Stringer)

Rezygnacje złożyli minister transportu Stephan Knoll oraz główny minister przemysłu Tim Whetstone. Obaj politycy ogłosili swoje decyzje w niedzielę 26 lipca.

Zaledwie dzień wcześniej miała miejsce rezygnacja innego polityka. David Ridgway, minister handlu, odszedł ze względu na przetasowania w rządzie. Premier Steven Marshall zarządził zmiany w związku z pandemią COVID-19, jednak Ridgway ich nie zaaprobował i ustąpił ze stanowiska.

Skandal w Australii. Dlaczego ministrowie złożyli rezygnację?

Jak podaje "The Guardian", Stephan Knoll i Tim Whetstone żądali nieprzysługujących im dodatków mieszkaniowych. Zgodnie z prawem przy wyjazdach służbowych parlamentarzyści mogą domagać się 234 dolarów australijskich (ok. 628 złotych) za noc.

Byli ministrowie zostali zobowiązani do zwrotu wyłudzonych pieniędzy. Tim Whetstone zwrócił już około 7 tysięcy dolarów australijskich (ok. 18 796 zł). Z kolei Stephan Knoll jest winny 29 tysięcy dolarów australijskich (ok. 77 872 zł), które pobrał od 2018 roku. Sami politycy określili swoje postępowanie "błędami administracyjnymi".

Zobacz także: Zobacz też: Australia. Podwodne osady Aborygenów. Wielkie odkrycie sprzed 8,5 tys. lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić