Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Szczepionka na koronawirusa. Słowa eksperta niepokoją. Nie to chcielibyśmy usłyszeć

835

Doktor Anthony Fauci zabrał głos na temat prac nad szczepionką na COVID-19. Czołowy amerykański ekspert w kwestii koronawirusa nie miał dobrych wiadomości. Jak stwierdził, szanse, że szczepionka będzie skuteczna we wszystkich przypadkach, są niewielkie.

Szczepionka na koronawirusa. Słowa eksperta niepokoją. Nie to chcielibyśmy usłyszeć
(Getty Images)

Doktor Anthony Fauci przedstawił swoje ustalenia w trakcie webinarium Uniwersytetu Browna. Dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych wyjaśnił, że nawet w przypadku powstania szczepionki nie wolno rezygnować ze stosowania zasad bezpieczeństwa.

Szczepionka na koronawirusa nie będzie w 100 proc. skuteczna

Według Fauciego istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że szczepionka na koronawirusa będzie w stu procentach skuteczna. Przyznał także, że nie jest w stanie obecnie wskazać, jaka to będzie proporcja.

Nie wiemy jeszcze, jaka może to być skuteczność. Nie wiemy, czy będzie to 50 czy 60 proc. Chciałbym, aby było to 75 proc. lub więcej – cytuje dra Fauciego Sky News.

Fauci podkreślił, że powstrzymanie pandemii wymaga noszenia maseczek ochronnych oraz zachowywania dystansu społecznego. Z kolei przedstawiciele amerykańskiej Agencji Żywności i Leków zapowiedzieli, że każda szczepionka przed wprowadzeniem do powszechnego użytku zostanie sprawdzona przez zespół niezależnych ekspertów.

Zobacz także: Zobacz też: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić