Robert Czykiel| 

Szczepionka na koronawirusa. Testy przerwane! "Niewyjaśniona choroba"

16

Firma Johnson & Johnson wstrzymała testowanie szczepionki na koronawirusa, bo jeden z badanych nagle zachorował. Firma jednak uspokaja, że takie sytuacje się zdarzają.

Szczepionka na koronawirusa. Testy przerwane! "Niewyjaśniona choroba"
Koronawirus. Prace nad szczepionką wstrzymane (Pixabay)

Na całym świecie trwa walka z czasem, aby jak najszybciej wprowadzić na rynek szczepionkę przeciwko koronawirusowi. W grze jest nie tylko bezpieczeństwo ludzi, ale także ogromne pieniądze. W tej chwili testy prowadzone są w wielu krajach na świecie.

Koronawirus. Badania szczepionki wstrzymane

W Stanach Zjednoczonych jednak pojawił się poważny problem. Firma Johnson & Johnson wstrzymała swoje badania kliniczne nad szczepionką. Jeden z uczestników testów zachorował.

Tymczasowo wstrzymaliśmy dalsze dawkowanie szczepionki uczestnikom badań z powodu niewyjaśnionej choroby jednej osoby - czytamy w oświadczeniu Johnson & Johnson.
Zobacz także: Szczepionka na gruźlicę pomoże w walce z pandemią

Firma na razie nie ujawnia żadnych szczegółów. Osoba, która zachorowała, jest badana przez komisję monitorującą i lekarzy. Na razie nie ma powodów do paniki.

Zdarzenia niepożądane, jak choroby i inne wypadki, nawet te poważne, są normalną częścią każdych badań klinicznych, a szczególnie na tak dużą skalę - informuje firma.

Johnson & Johnson obecnie jest na trzecim etapie testów klinicznych szczepionki na koronawirusa. W tej chwili w badaniu bierze udział grupa 60 tys. osób. Plan zakłada, że testy zakończą się najpóźniej na początku 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić