o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Koronawirus w Polsce. Pękła kolejna granica. Nowy raport MZ

66
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało poniedziałkowy raport związany z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakaziło się mnóstwo ludzi. Niestety, kolejne osoby zmarły z powodu choroby wywołanej przez koronawirusa SARS-CoV2. Pękła też kolejna granica.

Koronawirus w Polsce. Pękła kolejna granica. Nowy raport MZ
(Getty Images)
bDoOGUfF

W poniedziałek 12 października potwierdzono łącznie 4 394 przypadki koronawirusa. Tym razem nie padł zatem kolejny rekord. Największy dobowy przyrost nowych przypadków to 5 300 zakażeń. Odnotowaliśmy go w sobotę 10 października.

Nowe przypadki wykryto na terenie następujących województw: małopolskiego (690), wielkopolskiego (530), mazowieckiego (441), lubelskiego (379), łódzkiego (344), podkarpackiego (334), pomorskiego (284), śląskiego (262), kujawsko-pomorskiego (258), dolnośląskiego (199), świętokrzyskiego (187), opolskiego (153), podlaskiego (130), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (73), lubuskiego (14).

bDoOGUfH

Koronawirus w Polsce. Kolejne ofiary śmiertelne

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że zmarły łącznie 35 osoby zakażone koronawirusem. 32 pacjentów miało choroby współistniejące, a 3 zmarło na COVID-19.

To już kolejny raport, w którym nie podano szczegółów dot. zgonów. Ma to związek ze zmianą w strategii, jaką przyjęło Ministerstwo Zdrowia (więcej tutaj >>).

Koronawirus w Polsce. Najnowsze statystyki

Po poniedziałkowym raporcie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce przekroczyła granicę 130 tys. W sumie w naszym kraju stwierdzono do tej pory 130 210 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 3 039 osób.

bDoOGUfN

Dzienny raport o koronawirusie mówi o tym, że zakażeni zajmują 5 626 łóżek w szpitalach. Zajęte są też 404 respiratory. 250 132 osoby przebywają w kwarantannie, a 35 094 objętych zostało nadzorem epidemiologicznym. Do tej pory wyzdrowiało 81 201 zainfekowanych wirusem z Chin.

Zobacz także: Koronawirus zaskoczył rząd? Ekonomista ocenia przygotowania do drugiej fali
bDoOGUgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
***** ***
2 miesiące temu
brawo Morawiecki, wirus jest w odwrocie
Proste
2 miesiące temu
Pisowcy Mają być leczeni wodą święconą i płacić podwójne podatki.
zaki
2 miesiące temu
jak pękła granica jak w sobote było 5300?
bDoOGUgj
Sabat
2 miesiące temu
Ale poniedziałek dopiero się zaczął ! Do końca dnia może być jeszcze raz tyle ,te wasze wyniki są tak wiarygodne jak cała ta pandemia :(
Hmmm:-)
2 miesiące temu
Wiecie, że finał będzie taki że finalnie spadną wam wyświetlenia, bo nikt nie będzie traktował waszych wypocin poważnie??? Ten proces już się zaczął :-)
Najnowsze komentarze (66)
Reza
2 miesiące temu
Wy nie macie o czym już pisać . Niedobrze się robi.
Wiesio
2 miesiące temu
A kiedy będzie 5 fala?
Zuza
2 miesiące temu
Były Minister zdrowia ma 2-raz covit.Panie ministrze przecież testy są takie dobre sam pan je sprowadził.
AntyPiS
2 miesiące temu
Wirus jest w odwrocie jesteśmy bezpieczni. Przecież ważniejsze są ustawy futerkowe niż jakiś plan walki z wirusem. Rząd Morawieckiego miał 4 miesiące by się przygotować do drugiej fali nic nie zrobili. To teraz wprowadzili godziny dla seniorów żeby czasem rezpiratorow nie brakło
Ach ..
2 miesiące temu
No i co? Sezon przezoebieniowy to i wirusy łapią. Nakręcacie się ta koronką. Wirus jak każdy jedni lagodniej go przechodzą a drudzy nie. Czemu rządy nie robiły obostrzeń jak były dużo gorsze wirusy? A wy ludzie tak się słuchacie jak potulne kotki. Co wam lekarz wciśnie, polityk to to kupujecie i nie myślicie sami
Twarzman
2 miesiące temu
Dlaczego każda ilustracyjna fotografia z przeprowadzania wymazu na test na koronę przedstawia wykrzywioną w strasznym grymasie twarz...?
Oikus
2 miesiące temu
I mają zwrócić zapłacone podatki.
Proste
2 miesiące temu
Zamknąć granicę Polski z cywilizowanymi krajami. Niech idą do NFZ
bDoOGUgb
Proste
2 miesiące temu
Pisowcy Mają być leczeni wodą święconą i płacić podwójne podatki.
janek
2 miesiące temu
Na jakiej zasadzie Rothschild wykorzystał w swoim patencie technologię PCR? Twórca tej metody musiał mu udzielić zgody. Dlaczego więc gdy testy PCR wypuszczono na rynek, Kary Mullis (twórca technologii PCR) publicznie oświadczał, że testy wykonywane w oparciu o jego technologię nie nadają się do celów diagnostycznych? Te oświadczenia Kary Mullisa było zapewne przyczyną jego śmierci, gdyż stanowił zagrożenie dla oszukańczego biznesu! Do ustalenia pozostaje w jaki sposób Rothschild i jego banda skłoniła do udziału w przestępczym biznesie prawie wszystkie rządy na świecie? Zapewne rządy te zostały skorumpowane na co wskazuje oświadczenie Łukaszenki, że proponowano mu prawie 1 miliard euro, żeby na Białorusi zrobił to samo co zrobił rząd Włoch w swoim państwie. Motyw gigantycznej korupcji potwierdza też przypadek Szumowskiego. W różnych formach otrzymał on kilkaset milionów niby na jakieś badania. Czy wobec tego gigantycznego spisku szatanów od Rothchilda wobec całej ludzkości- ludzkość wybroni się, skoro jest bezbronna?
koronachoroba
2 miesiące temu
oprócz szkół pojawiły się sprzyjajace warunki dla wirusa, temperatura 8-12 st. C, brak słońca, zanieczyszczenia powietrza. Prawidłowa nazwa choroby to "coronavirus disease 2019", nie skrót, z Wuhan.
ehhh
2 miesiące temu
no no lubuskie brawo, kiedy zaczenicie tam testy wykonywac? a nie nie mozna zamknac granicy z NIemcami, bo upadniemy...
***** ***
2 miesiące temu
brawo Morawiecki, wirus jest w odwrocie
fasd
2 miesiące temu
Skarżysko, własnie okazało się że w liceum uczeń ma covid... ponad sto osób pójdzie na kwarantanne. W szkole zostanie reszta... narażona na wirusa rozsianego na różnych powierzchniach. Premier mówi, że ze szkołami jest ok. Nie jest! To jest wylęgarnia covid, która roznosi ten syf po domach. Teraz mam 10 dni urlopu...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić