Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala. Interweniowali policjanci w kombinezonach

26

Pacjentka zakażona koronawirusem uciekła ze szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej (woj. małopolskie). Interweniowali policjanci w kombinezonach ochronnych.

Pacjentka z koronawirusem uciekła ze szpitala. Interweniowali policjanci w kombinezonach
Policjanci w kombinezonach ochronnych szukali 65-letniej pacjentki, która uciekła ze szpitala. (Policja)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w Dąbrowie Tarnowskiej (woj. małopolskie) w sobotę 10 października około godziny 20. Pacjentka, która była zakażona wirusem COVID-19 uciekła ze szpitala, by uniknąć hospitalizacji.

Policjanci i ratownicy medyczni wyposażeni w specjalne kombinezony ochronne natychmiast zaczęli poszukiwania 65-latki.

Jak się okazało funkcjonariusze zastali kobietę w jej domu. 65-letnia pacjentka udała się tam własnym pojazdem, nie informując personelu medycznego o swoich planach.

Policjantom, którzy odnaleźli ją w domu, powiedziała, że powodem oddalenia się z ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej był fakt sprawowania opieki nad 90-letnią matką i chęć szybkiego powrotu do domu - czytamy na stronie małopolskiej policji.

Kobieta została skierowana na izolację domową, a mundurowi poinformowali Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Dąbrowie Tarnowskiej o zaistniałej sytuacji. Sanepid oceni teraz czy mieszkanka powiatu oddalając się samowolnie z placówki medycznej zachowała wymogi sanitarne i nie naraziła nikogo na możliwość zarażenia się wirusem.

Zobacz także: Przemysław Czarnek i wizyta w szpitalu. Adam Bodnar o omijaniu zakazów
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić