Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Szczepionka na koronawirusa. Trump oskarża urzędników

163

Prezydent Stanów Zjednoczonych zabrał głos na temat prac nad szczepionką na COVID-19. Donald Trump twierdzi, że jego przeciwnicy polityczni sabotują działania naukowców. Rzekomo dążą w ten sposób do zdyskredytowania głowy państwa w oczach Amerykanów.

Szczepionka na koronawirusa. Trump oskarża urzędników
Donald Trump oskarża urzędników o sabotowanie prac nad szczepionką na koronawirusa (Getty Images, Jamie Squire , Staff)

Prezydent przedstawił swoje podejrzenia w trakcie wiecu wyborczego w Jacksonville w stanie Floryda. Donald Trump oświadczył wówczas, że urzędnicy dążyli do spowolnienia prac nad szczepionką na koronawirusa. Wina za opóźnienia spadłaby na obecną głowę państwa, co mogłoby przyczynić się do klęski Trumpa w tegorocznych wyborach prezydenckich.

Próbują mi zadać swego rodzaju polityczny cios: "Przesuńmy trochę powstanie szczepionki". Zauważyliście to? – pytał Donald Trump wyborców z Jacksonville ("Talking Points Memo").

Donald Trump: urzędnicy opóźniają powstanie szczepionki na koronawirusa

Prezydent Stanów Zjednoczonych nie ujawnił nazwisk urzędników podejrzewanych o sabotowanie prac nad szczepionką na koronawirusa.

Według "Talking Points Memo" sugestie Donalda Trumpa dotyczyły członków lub zwolenników Partii Demokratycznej. Mógł również odnosić się do pracujących nad szczepionką ekspertów, którzy mieliby sprzyjać jego politycznym rywalom.

To nie pierwszy raz, kiedy Donald Trump wysuwa podobne sugestie. Prezydent Stanów Zjednoczonych wcześniej krytykował publicznie amerykańską Agencję Żywności i Leków. Trump dowodził w trakcie wystąpień w sierpniu, że członkowie instytucji utrudniają mu walkę z pandemią COVID-19, żeby zapewnić zwycięstwo w wyborach Demokratom.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w USA. Sanitariusz dzieli się wstrząsającymi przeżyciami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić