Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Szczepionka na koronawirusa w Polsce! To już pewne

172
Podziel się

Polska podpisała umowę na zakup szczepionki przeciwko koronawirusowi, oświadczył na środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Wcześniej tego samego dnia Wielka Brytania jako pierwsza dopuściła szczepionkę do użytku.

Szczepionka na koronawirusa w Polsce! To już pewne
(PAP)
bEJqUMJN

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski byli w środę z wizytą w Hurtowni Farmaceutycznej Urtica i Pharmalink z grupa Pelion S.A. Tam odbyła się konferencja prasowej, na której zdradzono najnowsze informacje dotyczące szczepionki na Covid-19.

45 milionów dawek szczepionki na Covid-19

Premier poinformował, że Polska złożyła zamówienie na 45 milionów dawek szczepionki. Podpisano już umowy z koncernami, jednak zanim szczepionki będą dostępne, Komisja Europejska musi wydać odpowiednie dyspozycje.

bEJqUMJP
Mamy złożone zamówienia na 45 milionów dawek z takimi firmami jak Pfizer, AstraZenecea, Johnson&Johnosn. [...] Szczepionki będą darmowe dobrowolne i dwudawkowe - oznajmił premier.
Zobacz także: Niedziela handlowa 6 grudnia. Uda się przyjąć przepisy?

Premier wyjaśnił także, jak będzie wyglądał proces szczepienia. Najpierw rejestracja online, zgłoszenie do punktu szczepień, następnie szczepienie i obserwacja. Na końcu powtórzenie procesu już bez rejestracji.

bEJqUMJV
Proces szczepień będzie bardzo prosty: rejestracja, zgłoszenie się do punktu i po 21 dniach powtórzenie dawki - mówił premier.

Szczepionka będzie dobrowolna, jednak premier zachęca, aby każdy poddał się szczepieniu. Zapewnia, że dzięki temu Polska ma szansę na szybsze zakończenie walki z wirusem i powrót do normalności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJqUMKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(172)
Obywatel
10 miesięcy temu
A Szwajcaria nie będzie testować ba swoich obywatelach. I to jest rząd do którego można mieć zaufanie
EWI
11 miesięcy temu
Dlaczego Wielka Brytania mająca 67 milionow ludnosci,kupi szczepionek 40 milionow? A Polska /ludnosc 38 milionow/ kupi szczepionek 45 milionow? NIE PRZEBADANYCH?..różnych producentow....
do @Hameryka
11 miesięcy temu
To takim jak ty brakuje logicznego myślenia. Szczepionka daje dosyć dużą ochronę, ale nie 100%. Ci u których szczepionka nie zadziała i nie wykształci odporności mogą być wciąż zagrożeni zakażeniem przez takich jak ty którzy CHCĄ aby wirus nadal szalał.
bEJqUMKr
do Hameryka
11 miesięcy temu
To u was brak logicznego myślenia: skoro nie chcecie się szczepić to znaczy że nie boicie się choroby, więc dlaczego boicie się kosztów jej leczenia? Przecież jak nie zachorujecie to nie trzeba będzie was leczyć. A jednak jak wam się pisze abyście zobowiązali się do pokrywania kosztów leczenia to już wam to nie w smak. Czemu? Ja potrafię uzasadnić czemu chcę SIBIE sam zaszczepić, oraz abyście się wy się szczepili: Nie chcę zachorować, ani zarażać innych. Szczepionka daje mi ok 95% bezpieczeństwa, dlatego będę czuł się pewniej gdy inni też nie będą chorowali.
Ada
11 miesięcy temu
Nie pytaj co premier może zrobić dla ciebie! Myśl jak możesz temu zapobiec
Ada
11 miesięcy temu
Nie pytaj co premier może zrobić dla ciebie! Myśl jak możesz temu zapobiec
Ada
11 miesięcy temu
Nie pytaj co premier może zrobić dla ciebie! Myśl jak możesz temu zapobiec
Ula
11 miesięcy temu
Nie każdy może być szczepiony bo ma uczulenia, alergie , bierze leki. Po zmuszeniu do przyjęcia tej substancji, zgon jest pewny
Bogdan
11 miesięcy temu
Uwaga dla Morawieckiego i Niedzielskiego. NIE ZAPOMNIJCIE KUPIĆ IGIEŁ I STRZYKAWEK !UE nie redystrybuje ich w pakiecie
Ala
11 miesięcy temu
Napewno zamówił u Putina Sputnika V i sprowadzi antonowem przez Chiny. Kasa zniknie i nikt nic nie będzie widział.
Kazik
11 miesięcy temu
No zobacz, morawiecki kupuje szczepionki wymyślonej przez tureckich emigrantów w Niemczech. Problem tylko w tym że Niemcy dają tą szczepionkę całemu światu za darmo, to gdzie on znowu przekazuje kasę ?
CWL
11 miesięcy temu
Oby to nie był zakup jak respiratorów przez Szumowskiego !!!
Jkl
11 miesięcy temu
Na pewno wielki dzień, skoro na szwajcarskie konto wpłynęła dola od koncernów farmaceutycznych za zakup nieprzebadanych szczepionek.
bEJqUMKj
Bronek
11 miesięcy temu
Szczepienia w pierwszej kolejności medykow tak w domach seniora tak a później osoby po 65 roku życia z chorobami wspoistniejacymi tak powinno być a dlaczego wcześniej mundurówka zdrowi imlodzi chyba za ochronę rządzących Powinno się szczepić na początku te grupy gdzie jest największą umieralnosc a moze chodzi o to żeby ludzie starsi wypracowani na emeryturach odeszli do wieczności i będzie dla rządu taniej
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić