Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Szczepionka przeciw COVID-19. Mocne słowa duchownego

154
Podziel się:

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji Brata Alberta wypowiedział się na temat szczepionki przeciw COVID-19. Zwrócił uwagę na kwestie dotyczące osób bezdomnych i udziału Kościoła w kampanii edukacyjnej.

Szczepionka przeciw COVID-19. Mocne słowa duchownego
Ks. Isakowicz-Zaleski o szczepionce przeciw COVID-19 (Facebook, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski)

Ks. Isakowicz-Zaleski krytykuje rządzących. Mówi o szczepionce przeciw COVID-19

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji Brata Alberta, duszpasterz osób niepełnosprawnych był gościem RMF FM. Duchowny mówił o szczepieniach przeciw COVID-19 wśród bezdomnych, ubogich i samotnych. Są to bowiem grupy o dużym stopniu ryzyka. Tak wynika z Narodowego Programu Szczepień.

Jestem zdziwiony tym, że nikt z nami o tym nie rozmawiał. Kto jak kto, ale organizacje pozarządowe, bardzo liczne, mają najlepszą orientację, jeśli chodzi np. o ludzi bezdomnych, starszych, samotnych. Dowiadujemy się z mediów o pewnych sprawach, ale konsultacji nie ma - powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Według niego potrzebna jest edukacja, rozmowy i empatia rządzących.

To nie jest takie proste, że wejdzie zarządzenie i wszyscy się temu poddadzą bez konsultacji - mówił ks. Isakowicz-Zaleski w wywiadzie dla RMF FM.

Duchowny uważa, że w akcję edukacyjną powinni włączyć się także księża. Mają bowiem duży wpływ na społeczeństwo.

Powinni włączyć się w akcję edukacyjną dotyczącą szczepionek. Sam się zaszczepię, choć z poczuciem królika doświadczalnego, bo nie wiem, jakie przyniesie to objawy. Powinniśmy jednak pokazać dobry przykład - przekonywał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(154)
wew
rok temu
a ten bezdomny który dał rydzykowi auta i potem umarł to nie na covid?
polak
rok temu
Panie ksiądz powiedz kto w polsce wyprodukował bezdomnych.
rozważna
2 lata temu
skoro 'twoje zdanie.....nie może ranić innych"to dlaczego część tych komentarzy jednak została zamieszczona ??? znalazła się jednak
Krysia
2 lata temu
Pandemia będzie trwać dopóty kler i pis oraz spółka Zoo, jej nie odwołają.
prawda
2 lata temu
kościół niech lepiej już nie "pomaga".
real
2 lata temu
A co Pan ksiądz nie ksiądz i jego organizacja zrobiliście w tym temacie, prócz bicia piany w mediach - zamieniam się w słuch
polak
2 lata temu
własnie straciłam do ksiedza szacunek...
Myśliwy
2 lata temu
Panie "królik", zanim się zaszczepisz, nie zapomnij młodych napstrykać...
eee
2 lata temu
Jak nieodpowiedzialnym człowiekiem trzeba być aby szczepić się nieznaną NIEPRZEBADANĄ substancją. To chore.
Barbara
2 lata temu
Brakuje przedstawienia róznych stanowisk ,,za'' i ,,przeciw'' szczepionkom autorytetów naukowych. w mediach pojawiają się tylko lekarze sowicie opłacani za wykłady, konsultacje przez koncerny i nie są zupełnie tym samym wiarygodni. Głos prof. Zielińskiego , prof. Milewskiej i innych też powinno społeczeństwo poznać.
Proste.
2 lata temu
Plandemia będzie trwać do roku 2025.
Fghjkl
2 lata temu
Strzezcie sie falszywych prorokow przychodzą jak owce a w srodku są drapieznymi wilkami po owocach ich poznacie.Nie bojcie się tych co cialo mogą zabic ale tego co ciało i dusze moze zatracic w piekle.
Kamil
2 lata temu
Jeśli ktokolwiek chce być królikiem doświadczalnym proszę bardzo. Faktem jest, że niewiadomo jakie szczepionka ma oddziaływanie na ludzi którzy leczą się przewlekle a najczęściej są to osoby starsze które biorą duże ilości różnych leków i te osoby mają być zaszczepione pierwsze. Będzie pogrom. Niewiadomo jakie ma oddziaływanie na kobiety w ciąży i kobiety karmiące. Ogólnie nic nie wiadomo. Firmy farmaceutyczne zwolnione są z odpowiedzialności i rządzący też zwolnili się z niej. A my jak owce na rzeź mamy iść. Ludzie muszą się obudzić
Hirek
2 lata temu
O jej jaki "troskliwy" o to by nie pominąć mordowania szczepionkami naj uboższych i staruszków,,, szkoda że piekło nie istnieje poza żywotem ziemskim.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić