Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Szczepionka przeciw COVID-19. Mocne słowa duchownego

338

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji Brata Alberta wypowiedział się na temat szczepionki przeciw COVID-19. Zwrócił uwagę na kwestie dotyczące osób bezdomnych i udziału Kościoła w kampanii edukacyjnej.

Szczepionka przeciw COVID-19. Mocne słowa duchownego
Ks. Isakowicz-Zaleski o szczepionce przeciw COVID-19 (Facebook, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski)

Ks. Isakowicz-Zaleski krytykuje rządzących. Mówi o szczepionce przeciw COVID-19

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes Fundacji Brata Alberta, duszpasterz osób niepełnosprawnych był gościem RMF FM. Duchowny mówił o szczepieniach przeciw COVID-19 wśród bezdomnych, ubogich i samotnych. Są to bowiem grupy o dużym stopniu ryzyka. Tak wynika z Narodowego Programu Szczepień.

Jestem zdziwiony tym, że nikt z nami o tym nie rozmawiał. Kto jak kto, ale organizacje pozarządowe, bardzo liczne, mają najlepszą orientację, jeśli chodzi np. o ludzi bezdomnych, starszych, samotnych. Dowiadujemy się z mediów o pewnych sprawach, ale konsultacji nie ma - powiedział ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Według niego potrzebna jest edukacja, rozmowy i empatia rządzących.

To nie jest takie proste, że wejdzie zarządzenie i wszyscy się temu poddadzą bez konsultacji - mówił ks. Isakowicz-Zaleski w wywiadzie dla RMF FM.

Duchowny uważa, że w akcję edukacyjną powinni włączyć się także księża. Mają bowiem duży wpływ na społeczeństwo.

Powinni włączyć się w akcję edukacyjną dotyczącą szczepionek. Sam się zaszczepię, choć z poczuciem królika doświadczalnego, bo nie wiem, jakie przyniesie to objawy. Powinniśmy jednak pokazać dobry przykład - przekonywał ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić