Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Szef WHO ostrzega świat. "Przygotujcie się na następną pandemię"

1214
Podziel się:

Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, a tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa liderów wszystkich państw, by już teraz przygotowali się na następną pandemię. Ma to pomóc uniknąć zapaści służby zdrowia oraz zrujnowania gospodarki.

Szef WHO ostrzega świat. "Przygotujcie się na następną pandemię"
(YouTube)

W czwartek 5 listopada WHO opublikowała na swojej stronie oświadczenie, w którym podkreśla, jak ważne jest, aby przygotowywać się na następną pandemię już teraz. Jak podkreślają naukowcy, jeżeli rządy będą lepiej przygotowane, będą mogły minimalizować straty takie jak te, które mają miejsce w związku z pandemią koronawirusa. Dokument stanowi projekt rezolucji, która ma zostać przedstawiona podczas 73. Światowego Zgromadzenia Zdrowia.

WHO ostrzega. "Przygotujcie się na następną pandemię"

Światowemu Zgromadzeniu Zdrowia przedstawiono projekt deklaracji, której celem jest przygotowanie państw członkowskich na przyszłe sytuacje zagrożenia zdrowia publicznego, takie jak pandemia koronawirusa. Dokument zakłada bardziej zdecydowane przestrzeganie międzynarodowych przepisów zdrowotnych. WHO pisze także, że wszystkie kraje powinny być lepiej przygotowane do wykrywania niebezpiecznych chorób zakaźnych.

Musimy już teraz przygotować się na następną pandemię – można przeczytać w dokumencie.

"Możemy pokonać COVID-19 dzięki nauce". WHO zachęca kraje do współpracy

Dokument odnosi się także do trwającej pandemii COVID-19. Autorzy oświadczenia podkreślają, że można pokonać koronawirusa dzięki nauce. Dodają także, że bardzo ważna jest współpraca pomiędzy poszczególnymi krajami.

Możemy pokonać COVID-19 dzięki nauce, stosowaniu odpowiednich rozwiązaniom i solidarności – piszą naukowcy.

Koronawirus na świecie

Oświadczenie WHO pojawiło się w związku z rosnącą na świecie liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa. Obecnie wynosi ona już 48,2 miliona. Na COVID-19 od początku pandemii zmarło ponad 1,2 mln osób.

Obejrzyj także: Jak walczyć z koronawirusem? Dr Magdalena Krajewska radzi, co robić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić