Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Koronawirus. Nie lekceważ tych objawów

21
Podziel się:

Objawy koronawirusa to nie tylko wysoka gorączka, kaszel, utrata węchu. Wiele osób ich w ogóle nie ma. Wykazują natomiast dolegliwości jelitowo-żołądkowe. Nie radzimy ich lekceważyć.

Koronawirus. Nie lekceważ tych objawów
Koronawirus. Nie lekceważ objawów ze strony układu pokarmowego (Pixabay)

Koronawirus. Nie lekceważ nieoczywistych objawów

W czasopiśmie "Abdominal Radiology" pojawił się artykuł na temat objawów koronawirusa. Naukowcy wskazują, by zwrócić uwagę na dolegliwości jelitowo-żołądkowe.

Jak wynika z badań, 18 proc. pacjentów z COVID-19 miało takie objawy jak: ból brzucha, utrata apetytu, nudności, wymioty, biegunka. Przy czym pojawiły się u nich również inne dolegliwości. Z kolei u 16 proc. badanych symptomy żołądkowo-jelitowe były jedynymi objawami koronawirusa.

Koronawirus w 16 proc. przypadków daje tylko objawy żołądkowo-jelitowe

Wnioski na ten temat naukowcy podali po przeanalizowaniu 36 różnych badań, opublikowanych od 15 lipca. Jeśli zatem zacznie nas boleć brzuch, pojawią się nudności, wymioty, biegunka czy utrata apetytu, to ich przyczyną może być COVID-19. Objawów tych nie można lekceważyć.

Koronawirus - objawy

  • kaszel
  • gorączka
  • duszność
  • zmęczenie
  • utrata węchu lub smaku
  • ból głowy
  • ból gardła
  • bóle mięśni
  • ucisk w klatce piersiowej
  • dolegliwości żołądkowo-jelitowe
Zobacz także: Zobacz też: Wojciech Konieczny: Brakuje nam łóżek na intensywnej terapii
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(21)
Pracownik
rok temu
Dojeżdżam do pracy ok. 40 km. trzema środkami lokomocji. W moim zakładzie (Gdańsk) dyrektor wysłała na kwarantannę 3/4 pracowników w dużej większości tych, którzy dojeżdżają samochodami lub mieszkają blisko w (Trójmieście). Na pytanie dlaczego mnie nie wysłano na kwarantannę odpowiedziano, że mnie nie przysługuje, ponieważ nie mogę wykonywać swojej pracy zdalnie.Jeśli się, źle czuję to mam iść do lekarza i na zwolnienie. z czego skorzystałam 3 tygodnie temu, gdy byłam przeziębiona ( katar i chore gardło, ból brzucha. Osoby z pozytywnym testem wysłała na miesiąc pracy zdalnej, nie wysyłając np. mnie, która miała z nimi bezpośredni kontakt w biurze.Pomimo, że czuję się źle: bóle głowy, kaszel, silne bóle brzucha, biegunka, ucisk w mostku, przyśpieszony oddech, potworne zmęczenie muszę jeździć z dokumentami po urzędach, odbierać i wysyłać pocztę,do warsztatów, serwisów... itp. Na moje pytanie o płyn odkażający i maseczki, które musi zapewnić pracodawca, osobom, które muszą wykonywać swoją prace w terenie, wylądowałam prawie z naganą na dywaniku. Wczoraj nie byłam w stanie dojechać do domu. Praktycznie doczołgałam się z wielkim bólem i dusznościami i padłam. Mieszkam sama, więc gdybym zmarła, odnaleziono by mnie po kilku dniach. Nie rozumiem, dlaczego mam brać zwolnienie jeśli źle się czuję a inni którzy czują się dobrze są na kwarantannie.Mnie mogą spokojnie zastąpić 2 osoby. Dlaczego to ja mam dostać pomniejszoną o zwolnienie lekarskie pensję a inni zdrowi mogą się byczyć i jeszcze dostać premię. Normalne jest, że nie pójdę kolejny raz na zwolnienie. Na zdalną też nie, pomimo tego, że pracodawca został poinformowany o moich problemach zdrowotnych ( chore serce, niedoczynność tarczycy Hashimoto)i o tym, że obecnie czuję się tragicznie.Nadal muszę wykonywać swoją pracę, dopóki nie padnę i być może zarażać innych, bo nie mogę teraz opuścić stanowiska pracy, bo jest koniec miesiąca i grudzień, gdzie jeszcze dołożono mi obowiązków. Tak więc, nie dziwcie się moi drodzy, że jest tyle zakażeń, bo system tak działa. Co wolno pracodawcy, to nie Tobie śmieciu. Pomimo tego, że jest to budżetówka jest jak jest a sprawiedliwości nigdy nie było.
PPWJG
2 lata temu
W zeszłym roku w m-cu grudzień w dniu Wigilii, rozchorowałam się na korona wirusa. Najpierw ból gardła,głowy. Było mi niedobrze i wymiotowałam. Straciłam smaki. Dwa dni byłam nieprzytomna, tylko spałam i nuc nie wiem co ze mną się działo. W trzecim dniu zaczęłam reagować na głosy bliskich i próbowałam wstawać, ale czułam się bardzo słaba. Do trzech tygodni dochodziłam do siebie. Wtedy nikt nie mówił, że jest Epidemia. Przeżyłam i moje dzieci też to przechodziły, obostrzeń nie było, ludzie chorowali i zdrowieli. Ale każdy pracował. Już wirus atakował w roku 2019. Szczerze, zamykanie gospodarki to najgorsza śmierć na człowieka. Już ludzie w zeszłym roku chorowali.Szkoły powinny funkcjonować i wszystko z pewnymi obostrzeniami.Tak uważam.
Dorcia
2 lata temu
Tak naprawdę to każdemu radzę jak najdalej od lekarzy rodzinnych i szpitali jak chcecie żyć. Zadzwonić po skierowanie czy to do laryngologa, neurologa, a nawet iść prywatnie to wam nie przypną Koronawirusa. Uwierzcie mi że go nie ma
Rogata
2 lata temu
W sumie wygląda na to że co by nam nie było to będzie koronawirus. Nawet jak nic nie jest.
Victoriayyyy
2 lata temu
Jak nie ma leku to możemy sobie czegos nie lekceważyć a i tak na to samo wyjdzie.
ugh
2 lata temu
Wszystkie objawy to korona na to wychodzi
bert
2 lata temu
Muszę się z Wami czymś podzielić. Bolą mnie jądra. Czy myślicie, że mam koronę?
ott
2 lata temu
Wiekszość to podobne objawy do zwykłej infekcji wirusowej grypopochodnej.Dodajcie jeszcze ból pleców,a dokładniej cos co ludzie nazywają "bólem płuc".
Jamas
2 lata temu
Przestańcie siac kłamstwo stop ściema korono jeśli by istnial juz żadnej ekspedientki w sklepie by nie było
Jdjdjdj
2 lata temu
Dziwi mnie fakt ze grypa co roku zabijala ludzi a teraz na stronie PZH ciągle zero zgonow z powodu grypy?
Mike
2 lata temu
Amerykańscy naukowcy udowodnili, że jak odłączyli grupę 50 osób od internetu na pół roku to nikt nie zachorował na koronawirusa. A pozostałych 50 osób z dostępem do internetu zachorowało w tym czasie.
foks
2 lata temu
Co jeszcze nie wymyslicie, wszystkie objawy nawet skaczace cisnienie,podwyzszony poziom cukru,bole watroby i nawet zlamanie konczyny to bedzie objaw koronki, juz nic innego nie istnieje poza nią.
ret
2 lata temu
coraz sptryniejszy ten wirus, juz pokonal grype i pozostale choroby, a teraz wlatuja nowe objawy!
Hgg
2 lata temu
Miałem ostatnio problemy z żołądkiem ale i tak normalnie chodzilem do pracy mam gdzieś czy zarażam czy nie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić