Aniela Siwek| 

Sześć typów koronawirusa. Najnowsze odkrycie naukowców

72

Naukowcy zidentyfikowali sześć różnych podtypów koronawirusa. Niektóre są bardziej niebezpieczne. Każdy z nich może mieć także inne objawy. To oznacza, że jedna szczepionka nie wystarczy.

Sześć typów koronawirusa. Najnowsze odkrycie naukowców
(Pixabay)

Naukowcy z King’s College London ujawnili swoje najnowsze odkrycie. COVID-19 może mieć aż sześć różnych podtypów, a każdy inne objawy.

To może mieć znaczący wpływ na diagnozowanie i leczenie koronawirusa. Pod znakiem zapytania stoi także działanie szczepionki, która jest opracowywana równolegle przez kilka grup lekarzy i naukowców z całego świata.

Duszność, kaszel i podwyższona temperatura to objawy tylko jednego z typów koronawirusa. W innych mogą występować biegunka, zmęczenie, bóle głowy, wysypka lub swędzenie. Wielu pacjentów może mieć tylko jeden z wymienionych objawów.

Zobacz także: Nie ustąpił pierwszeństwa. Kierowca z Olsztyna wjechał w motocyklistę

W badaniach wykorzystano dane zebrane od 1600 pacjentów z Wielkiej Brytanii i USA. Pomimo wyodrębnionych sześciu typów, tylko w trzech występują ciężkie objawy zagrażające życiu m.in. problemy z oddychaniem.

Według naukowców każdy typ koronawirusa można przyporządkować do danej grupy w zależności od wieku, płci lub masy ciała pacjenta. To może pomóc w szybszym diagnozowaniu i przewidywaniu, czy zakażony wymaga hospitalizacji.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić