Wróć na
Angelika Karpińska
|

Koronawirus. Hiszpania wstrząśnięta nagraniem z Majorki. Trud idzie na marne

138
Podziel się

Media społecznościowe obiegło nagranie z Majorki, na którym widać brytyjskich turystów tańczących na samochodach i nieprzestrzegających zasad dystansu społecznego. "W tym celu granice są otwarte?" - pyta jeden z mieszkańców hiszpańskiej wyspy.

Koronawirus. Hiszpania wstrząśnięta nagraniem z Majorki. Trud idzie na marne
Brytyjscy turyści nie przejmują się koronawirusem (Twitter.com)
bCXLBBOt

Zdjęcia pijanych turystów z Wielkiej Brytanii, którzy tańczą na samochodach, nie noszą masek i nie przestrzegają zasad dystansu społecznego, wywołały oburzenie wśród Hiszpanów. Obawiają się oni, że przez nieodpowiedzialnych turystów druga fala epidemii koronawirusa będzie nieuchronna.

Hiszpania otworzyła swoje granice dla turystów z UE i Wielkiej Brytanii w połowie czerwca. Jednak zachowanie turystów wzbudza obawy, że poświęcenie mieszkańców, którzy stosowali się do restrykcyjnych ograniczeń, pójdzie na marne.

bCXLBBOv
Część Hiszpanii w zamknięciu, osoby starsze zamknięte w domach opieki, wszyscy noszą maski na ulicy, ale w Magaluf antyspołeczni i nieodpowiedzialni Brytyjczycy robią, co chcą. Wstyd - skomentował jeden z internautów.
W tym celu granice są otwarte? Czyli brytyjscy pijacy mogą tanio pić i wszystko popsuć bez żadnej kontroli? A potem właściciele pozostałych biznesów muszą podejmować nadzwyczajne środki, aby móc je otworzyć - napisał ktoś inny.

W ubiegłym tygodniu rząd regionalny Balearów - w tym Majorki - zatwierdził rezolucję, która nakłada obowiązek noszenia masek na twarz we wszystkich miejscach publicznych, z wyjątkiem plaży. Ogranicza również spotkania w przestrzeni prywatnej i publicznej do 70 osób na zewnątrz i 30 osób w pomieszczeniu. Za złamanie tych zasad grozi kara grzywny.

bCXLBBOB

Koronawirus w Hiszpanii

Złagodzenie ograniczeń doprowadziło do wzrostu zakażeń koronawirusem w Hiszpanii. Jak dotąd w kraju stwierdzono ponad 256 tys. zachorowań na COVID-19 i 28,4 tys. zgonów.

Zobacz także: Hiszpania. Teraz to inny świat. Polka z Barcelony: czuję się jak w filmie science fiction

bCXLBBOW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
aga
2 miesiące temu
Ci ludzie przyjeżdżają żeby się upić i szlajać, co to ma wspólnego z turystyką ? przez lata byli zachęcani do takich przyjazdów, trzeba było wcześniej to ukrócić a nie teraz się dziwić.
koniec
2 miesiące temu
Ci sami atakują w Bristolu Polaków za rozmawianie między sobą po Polsku w pubie lub mówiących do swoich dzieci po Polsku.
Obserwator
2 miesiące temu
Te brytole to same dałny dobrze że już ich nie będzie w UE
bCXLBBOX
Dżenteln
2 miesiące temu
brytyjczycy i irlandczycy to najgorszy typ ludzi na ziemi. Wiem bo widziałem
bezdomny
2 miesiące temu
Dziwię się, że Hiszpanie są zaskoczeni przecież znaja ich nie od dziś.
Najnowsze komentarze (138)
Komar
2 miesiące temu
Powiem tak: nie cierpię Anglików na wyjazdach-piją, ćpają i tp. Ale ileż można zachowywać"dystans społeczny"???? Ileż można nosić maski? Ta choroba zostanie z ludzkością już na zawsze. Dystanse i chowanie się w domach na niewiele się zdadzą.
Ddd
2 miesiące temu
Dokladnie tak jak u nas było na wiecach przedwyborczych niezaleznie od kandydata - nikt łącznie z kandydatami nie trzymali dystansy i wchodzili " na siebie" więc nie rozumiem po co pokazywać angielskich turystów skoro mamy u siebie polskich patriotów dajacych zly przyklad
Waldek
2 miesiące temu
Młody Brytyjczyk to nie turysta to balangowicz za tanie pieniądze
yeti
2 miesiące temu
zabronić wjazdu do U.E. angolom i będzie lepiej
Adam
2 miesiące temu
Mogą na nich zarobic, dać im po wysokich karach i nie będą mieli pieniedzy na picie
tad
2 miesiące temu
Nie wposzczac spoza UE i po sprawie
Xiondz
2 miesiące temu
Tak jest gdy mamona wygrywa z rozsądkiem...czczenie Złotego Cielca już było gdzieś opisywane, nie ?
Piter
2 miesiące temu
Kara dla Hiszpanów za zalegalizowanie związków LGBT i adopcję dzieci
bCXLBBOP
jurek
2 miesiące temu
dowalic im 50 tys euro na glowe kary to sie i brytyjczycy uspokoja
Znafca
2 miesiące temu
Ogarnijcie się. Kasa płynie wartkim strumieniem. Niech takiemu dziadowi jednemu z drugim co się skarżą zamkną Majorkę na turystów na dwa lata to będzie miał gruz, ruinę i padlinę. Ludzie, wy się boicie koronawirusa, a nie boicie się konsekwencji gospodarczych? Z całym szacunkiem, ale nie przez przypadek wszystkie kraje wracają do turystyki, bo bez tego nie wydolą. Taka Majorka nie ma nic innego. Bez turystów to by tam ludzie pod płotem umierali. Mam dość pierdolenia głupot o koronawirusie. Trzeba żyć a nie biadolić.
Turysta
2 miesiące temu
Kiedyś to Polacy byli najgorszymi turystami ale Anglicy, Niemcy, Włosi biją nas na głowę.
Jak to ?
2 miesiące temu
Jak to ? To polscy turyści nie są najgorsi ?
waldemar
2 miesiące temu
po takim zachowaniu zamknal bym granice dla w. brytani do konca roku kara byla by surowa a wszyscy przebywajacy tak angole odrazu usunac z hoteli i miasta kto sie nie podporzadkuje kara 100eur
lukasz
2 miesiące temu
chiszpania ma kase z bretyjczykow irlanczykow na wyspach zostawiaja duzo kasy . kanary np. sa tanie na wyspiarzy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić