o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Szokujące odkrycie w Oceanie Indyjskim. To zwierzę miało wyginąć 100 lat temu

24
Podziel się

W zachodnich wodach Oceanu Indyjskiego niedaleko Madagaskaru zauważono niespotykaną rybę. Gatunek, do którego należy, od 100 lat był uznawany za wymarły.

Szokujące odkrycie w Oceanie Indyjskim. To zwierzę miało wyginąć 100 lat temu
Rybę znaleziono w wodach Oceanu Indyjskiego (Pixabay)
bEDJddOZ

Niesamowite odkrycie opisał portal foxnews.com. Ogromna ryba z gatunku celakantokształtnych wypłynęła u wybrzeży Madagaskaru w wodach Oceanu Indyjskiego. Jeszcze do niedawna uznawano, że rodzaj ten wyginął ponad 100 lat temu.

"SA Journal of Science" ujawnił dane dotyczące rzadko spotykanego gatunku. Okazało się, że do maja 2020 roku udokumentowano aż 334 żywe okazy. Osobniki te osiągają bardzo duże rozmiary. Mierzą ponad 180 cm oraz ważą nawet 90 kg. "Czworonożna ryba" nazywana jest tak ze względu na swoje energiczne płetwy. Żyje w głębokich kanionach podmorskich na głębokości od 1400 do ponad 6 tysięcy metrów.

bEDJddPb

Ryba miała zostać ponownie odkryta w 1938 roku za pomocą sieci skrzelowych. Gatunek nazwano na cześć swojego odkrywcy, Marjorie Courtenay-Latimer. Badacze byli wtedy zdziwieni ilością osobników, które udało im się złowić. W związku z bardzo rzadkim występowaniem gatunek zakwalifikowano jako krytycznie zagrożony. Jego liczebność nadal pozostaje nieznana.

bEDJddPh
Zobacz także: Pracownik pod wpływem alkoholu w czasie pracy zdalnej. "W razie wypadku to wyłącza odpowiedzialność pracodawcy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDJddPC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
polonista
4 miesiące temu
redaktory od siedmiu boleści.... wciąz pijecie w pracy?
???
4 miesiące temu
"Ryba miała zostać ponownie odkryta w 1938 roku za pomocą sieci skrzelowych."
ANTYTROLL
4 miesiące temu
Gdyby nie ten portal, to nauka... O trzonopłetwej Latimerii uczyłem się na biologii ponad 40 lat temu. Autorze, koniecznie podrzuć to na foxnews.com. BĘDZIE TO NIESAMOWITE ODKRYCIE dla takich orłów, jak ty.
bEDJddPD
1952
4 miesiące temu
W chyba 2000r pomagałam córce w zadaniu domowym m.in. nazwać restaurację i sporządzić menu.Wymyśliłam nazwę Latimeria a kolega narysował tę rybę. Piszę po to,by podkreślić poziom redaktorków WP
Ultra
4 miesiące temu
Wy naukowcy to zawsze myślicie ze wszystko wiecie najlepiej. A później wielkie zdziwienie.
Końradzio
4 miesiące temu
iii to z tego powodu szok?Moooże, bardziej pasowałoby zdziwienie,coo ?panie tajemniczy,kiepski GGG? Eeeech ten brak tematów do pisania ,aa stronkę trzeba zapełnić,prawda?
klopio
4 miesiące temu
Chińczyki zrobią z tego przysmak i lekarstwo, wszystko co rzadkie leczy wszystko, dziwne, że nie jedzą diamentów, jak ktoś nie rozumie tradycyjnej medycy chińskiej to coś jak woda z Lichenia tylko że głównie to kły tygrysa, oczy psa, rogi nosorożca, czym bardziej wymarły gatunek tym ma lepsze właściwości lecznicze.
Haha
4 miesiące temu
Dziennikarz zauważył wymarła rybę!!! Dać mu podwyżkę za ściemę!!! Przecież nie jest możliwe że napisał to nieświadomie, chyba ze to jakiś uczeń co dopiero praktykuje pismo brukowcowe :)
Jurek1965
4 miesiące temu
Co za bzdury! Są dwie populacje latimerii, jedna u wybrzeży Madagaskaru, a druga w rejonie Indonezji. Nic nowego nie odkryto i nic nowego nie ustalono. Dziennikarzyna kręci artykuł z niczego.
karak
4 miesiące temu
No to teraz juz wyginie na amen, ludzkosc to w tym specjalisci
Mara
4 miesiące temu
Już dawno zaobserwowano latimerię, a tu dopiero teraz?
Caldia
4 miesiące temu
Nie wiedziałam, że ryba może mieć 4 nogi.
po staremu
4 miesiące temu
To tłumacz Google? :(
bEDJddPv
dedi
4 miesiące temu
Z pewnością istnieje wiele innych tak zwanych żywych skamielin. Potrzeba tylko czasu i odpowiedniej technologii by przeszukać oceany wzdłuż i wszerz.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić