Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

Szokujące sceny na granicy. Amerykanie łapią imigrantów na... lasso

73
Podziel się

Na granicy Stanów Zjednoczonych i Meksyku dzieje się bardzo dużo. Strażnicy dokonują cudów, aby nie dopuścić do nielegalnego wkroczenia na terytorium USA. Najnowszy film z Teksasu podbija internet.

Szokujące sceny na granicy. Amerykanie łapią imigrantów na... lasso
Szokujące sceny na granicy. Amerykanie łapią emigrantów na... lasso (foto: Twitter)

Niedawno głośno było o dwojgu porzuconych dzieciach, które straż graniczna znalazła przy rzece Rio Grande w Teksasie. Przy maluchach pozostawiono niewielką karteczkę. Można było się z niej dowiedzieć, że 2-letnia dziewczynka i 3-miesięczny chłopiec to rodzeństwo pochodzące z Hondurasu.

Na wspomnianym przejściu granicznym dzieją się cuda. Amerykańska stacja CBS News udostępniła film z pracy straży. Widać na nim, jak funkcjonariusze na koniach otaczają ludzi, a następnie łapią ich, wymachując liną.

Analogie nasuwają się same. To właśnie w Teksasie odbywają się zawody rodeo przyciągające kowbojów i rzesze ludzi, którzy chcą oglądać ich zmagania. Teraz jednak sprawa jest dużo poważniejsza.

Problematyczna granica w Teksasie 

Granica amerykańsko-meksykańska powstała w 1821 roku, gdy ogłoszono niepodległość Meksyku. Zaczyna się na brzegach Pacyfiku (w Playas de Tijuana, dzielnicy Tijuany), przecina Półwysep Kalifornijski, następnie biegnie przez Kordyliery do rzeki Rio Grande i od miasta El Paso/Ciudad Juarez biegnie jej korytem do Zatoki Meksykańskiej.

Przez lata była najbardziej umocnioną granicą USA ze względu na masowe próby jej nielegalnego przekroczenia przez imigrantów z Meksyku. Od kilku miesięcy, po zmianie prezydenta w Stanach Zjednoczonych, granica jest jednak w zasadzie otwarta.

Tylko w lutym do USA usiłowało się dostać ponad 100 tys. imigrantów. Było ich trzykrotnie więcej niż w tym samym miesiącu 2020 roku. 3500 dzieci bez opieki znajdowało się w ośrodkach zatrzymań patroli granicznych.

Zobacz także: Joanna Mucha odpowiada Beacie Kempie
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(73)
Patriota
3 miesiące temu
Usa ostoja demokracji i praw czlowieka. Czy tam ktos krytykuje sluby broniace ganicy jeszcze bardziej zaciekle niz robia to polacy? A no oczywiscie ze nie a stosuja puszbeki czy jako to tam sie zwie. Karetk nie wzywaja bo po co to nie ich obywatele. A Polska karetki wysyla nie bije ich tylko wyprasza ale i tak to my jesyesmy zli nie rezim bialorusow ktory ich nazwozil z calej afryki. Ehhh
Ebola
4 miesiące temu
Świat , Ludzie nic się nie Zmienił od czasow Rzymu :) Senat zmieniliśmy na sejm lub kongres , Arenę na stadion , ring lub klatkę :) Sportowcy zarabiają krocie i są traktowani niczym gladiatorzy :) organizujemy olimpiady , spartakiady :) , zawody walki na gołe pięści Ludzie muszą się rozerwać i zapomnieć o problemach ,wielkich i bogatych miastach opium zastapilismy kokainą a dla biedoty mamy amfetaminę , nic się nie zmieniliśmy mimo że człowiek stanął na księżycu i spakowaliśmy atom dalej jesteśmy jak zwierzęta .
pap
4 miesiące temu
Dziadek ich przyjmie do białego domu.
mariola
4 miesiące temu
kolorowa Ameryka wybrała sobie dziadka marionetkę i sterującą z drugiego rzędu Kamalę... to niech teraz przyjmą z otwartymi ramionami i rozwartymi nogami tę przyjacielską, wykształconą i pokojowo nastawioną grupkę ludzi co wniesie trochę kolorytu na ich spokojne ulice... Pytanie tylko - kto teraz będzie bardziej nieszczęśliwy i wykorzystany - BLM czy ci migranci ? trzeba to rozstrzygnąć bo tarcia będą o pierwszeństwo po socjal
Ethan
4 miesiące temu
ale jak to tak ? tzn. że nie otworzyli granic jak obiecywała Kamala podczas wieców przedwyborczych ? dlaczego nie dotrzymuje obietnic ?
ghost
4 miesiące temu
Oto efekt działania "huraganu" (a właściwie sraczki)-Józef, który zaatakował Pd. USA.
Zet
4 miesiące temu
Zgłaszam wasze kłamstwa odpowiednim organizacjom w US. Nie wypłacicie się z tego.
szczególny iz...
4 miesiące temu
Fenomenalne ! :)
cacacvsvs
4 miesiące temu
Unia pewno z donaldem pisze protest.Tylko żeby tydzień czasu podkowy nie szukali jak kopa dostaną.
Lola aktorka ...
4 miesiące temu
Granice som po to żeby je przekraczać !
Konfederat
4 miesiące temu
Lewacy zwani dla niepoznaki "demokratami" chcą ściągania imigrantów i chca nimi zasiedlać stany w których przewage maja biali i republikanie.W swej niezmierzonej wrodzonej głupocie nie zdaja sobie sprawy z konsekwencji dla przyszłości USA.
Ooo00oo
4 miesiące temu
Południe migruje na północ... Przynajmniej ci w USA się nie wysadzą gdy poczują zew Boga. Ogólnie migracje stają się globalnym zjawiskiem. Trzeba to powiedzieć, że będzie tylko gorzej, bo przyrost naturalny na południu jest GIGANTYCZNY. Dodać zmiany klimatyczne, które ciągle postępują i mamy katastrofę. Globalizacja nie działa za dobrze. Trochę to straszne, bo oni na miejscu u siebie nie potrafią stworzyć sobie normalnego ustroju i warunków życia. Przeludnienie i klimat to główne czynniki nadchodzącej katastrofy. Zerknijcie sobie na statystyki krajów w Azji i na bliskim wschodzie jak w ciągu ostatnich 50 lat pomnożyli liczbę własnych mieszkańców. Niestety niektóre z tych krajów są strasznie zacofane i nie panują nad własną demografią i poziomem życia.
Zbigniew
4 miesiące temu
Sami niewykształceni bez znajomości języka bardzo przydadzą się w społeczeństwie jako przestępcy i handlarze dragami :) A jak tak się stanie to przeciez nie ich wina tylko reszty społeczeństwa co nie ;) tak brzmi lewacka logika
Marcin z Mazu...
4 miesiące temu
Po to są granice aby ich bronić! a nie po to by były tylko na mapie!Bronią swojego państwa!Są przejścia graniczne,konsulaty.A tu kązdy morderca i terrorysta chciałby wejść na dziko bez dokumentów! Brawo Texas!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić