Szokujące zachowanie żony ambasadora. Ujdzie jej to na sucho

225

Żona belgijskiego ambasadora w Korei Południowej nie odpowie za uderzenie w twarz pracownicy sklepu z ubraniami. Incydent miał miejsce na początku kwietnia. Teraz kobieta zasłania się immunitetem dyplomatycznym.

Szokujące zachowanie żony ambasadora. Ujdzie jej to na sucho
Żona ambasadora Belgii uderzyła pracownicę sklepu. (Twitter)

Sprawczyni zamieszania 9 kwietnia była w sklepie z ubraniami w dzielnicy Yongsan-gu w Seulu. Żona belgijskiego ambasadora Xiang Xueqiu miała przymierzać ubrania przez około godzinę. Kiedy zdecydowała się opuścić butik, podeszła do niej pracownica sklepu.

Personel butiku chciał upewnić się, że kobieta nie wynosi ze sklepu żadnych ubrań. Na zapleczu doszło do sprzeczki. Pani Xiang spoliczkowała jedną z pracownic, która próbowała rozwiązać konflikt.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Uderzyła pracownicę sklepu. Uniknie postępowania karnego

Wkrótce po tym ambasador Belgii Peter Lescouhier publicznie przeprosił za "niedopuszczalne" zachowanie swojej żony. Podkreślił, że szczerze żałuje tego co się stało i zapowiedział współpracę przy policyjnym dochodzeniu. Xiang Xueqiu została przesłuchana na początku miesiąca.

Okazuje się jednak, że żona ambasadora postanowiła skorzystać z immunitetu dyplomatycznego. Informacje o tym przekazał komisariat policji Yongsan w Seulu. Funkcjonariusze zmuszeni byli zakończyć śledztwo, ponieważ Korea Południowa jest sygnatariuszem Konwencji Wiedeńskiej. Przyznaje ona akredytowanym dyplomatom i ich rodzinom immunitet chroniący przed postępowaniem karnym.

Żona ambasadora skorzystała z immunitetu. Koreańczycy są oburzeni

Sytuacja wywołała ogromne oburzenie wśród mieszkańców Korei Południowej. W wyciszeniu nastrojów nie pomogły także przeprosiny zamieszczone przez belgijską ambasadę na Facebooku. Komentatorzy zarzucili, że ich tłumaczenie na koreański jest "surowe".

Rozumiem, że dyplomatom zapewnia się immunitet, ale dlaczego ich rodziny również mają takie prawa? Ten incydent nie powinien obejść się bez konsekwencji – podkreślił jeden z użytkowników największego koreańskiego portalu internetowego Naver.

Obejrzyj także: Moment nieuwagi w Brazylii. Zuchwała kradzież z samochodu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić