Żona ambasadora policzkuje pracownicę sklepu. Nagranie wywołało burzę

127

Ambasador Belgii w Korei Południowej publicznie przeprosił za "niedopuszczalne" zachowanie swojej żony. Miała uderzyć pracownicę butiku w Seulu po tym, jak została posądzona o kradzież.

Żona ambasadora policzkuje pracownicę sklepu. Nagranie wywołało burzę
Żona ambasadora Belgii uderzyła pracownicę sklepu.

Do incydentu doszło 9 kwietnia w sklepie z ubraniami w dzielnicy Yongsan-gu w Seulu. Żona belgijskiego ambasadora Xiang Xueqiu miała przymierzać ubrania przez około godzinę. Kiedy zdecydowała się opuścić butik, podeszła do niej pracownica sklepu.

Personel butiku chciał upewnić się, że kobieta nie wynosi ze sklepu żadnych ubrań. Na zapleczu doszło do sprzeczki. Pani Xiang spoliczkowała jedną z pracownic, która próbowała rozwiązać konflikt.

Oskarżyli ją o kradzież. Żona ambasadora uderzyła pracownicę sklepu

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze zdarzenia. To film z kamery przemysłowej. Widać na nim, jak żona belgijskiego ambasadora atakuje fizycznie pracownicę sklepu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Nie wiedziałam, kim była ta kobieta. Zostałam zaatakowana. Klientka wyglądała na pewną siebie i nie żałowała swojej reakcji – relacjonowała uderzona kobieta.

Oświadczenie belgijskiego ambasadora. "Zachowanie nie do przyjęcia"

Kiedy sprawa stała się głośna, oświadczenie wydał ambasador Belgii w Korei Południowej Peter Lescouhier. Podkreślił w nim, że "szczerze żałuje" tego, co się stało, i "chce przeprosić" w imieniu swojej żony.

Bez względu na okoliczności, zareagowała w sposób, który jest nie do przyjęcia – napisał.

W sprawie incydentu dochodzenie wszczęła południowokoreańska policja. Funkcjonariusze wezwali 63-letnią żonę ambasadora na komendę w celu złożenia zeznań. Kobieta jednak nie mogła jednak się tam stawić.

Jest w tej chwili pod opieką medyczną po udarze, którego doznała na początku zeszłego tygodnia. Będzie współpracować przy dochodzeniu policyjnym w sprawie incydentu tak szybko, jak będzie to możliwe. Wszyscy chcemy mieć ten żałosny incydent za sobą – można przeczytać w oświadczeniu.

Sprawa budzi duże kontrowersje w Korei Południowej. Pojawiają się twierdzenia, że pani Xiang może skorzystać z immunitetu dyplomatycznego, aby uniknąć postawienia przed wymiarem sprawiedliwości.

Obejrzyj także: Moment nieuwagi w Brazylii. Zuchwała kradzież z samochodu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić