o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

"Zamach stanu" w Londynie. Ambasador spał w samochodzie

49
Podziel się

Ambasador Mjanmy w Wielkiej Brytanii poinformował w środę, że budynek placówki w centrum Londynu został przejęty przez jego zastępcę oraz attaché wojskowego, którzy nie pozwalają dyplomacie wejść do środka. Ambasador był zmuszony spędzić noc w samochodzie.

"Zamach stanu" w Londynie. Ambasador spał w samochodzie
Ambasadora Birmy nie wpuszczono do placówki dyplomatycznej tego kraju. (PAP, EPA, Andy Rain)
bDUmHiut

Ambasador Kyaw Zwar Minn został poinformowany, że nie jest już przedstawicielem Mjanmy w Wielkiej Brytanii. Dyplomata porównał całą sytuację do "zamachu stanu". Poinformował również, że pracownicy ambasady otrzymali groźby surowej kary, jeśli nie będą współpracować z juntą wojskową. 

Jak informuje BBC, dyplomanta spędził noc ze środy na czwartek w swoim samochodzie zaparkowanym nieopodal budynku ambasady w centrum Londynu. Wieczorem przed placówką zebrali się protestujący, którzy domagali się wpuszczenia Zwar Minna na teren ambasady. Policja poinformowała, że protest odbył się pokojowo i nikt nie został zatrzymany.

bDUmHiuv

Prawdopodobną przyczyną takich działań niektórych pracowników ambasady było to, że miesiąc temu Zwar Minn wezwał do zatrzymanej w Birmie przywódczyni opozycji Aung San Suu Kyi. O przejęciu placówki przez swojego zastępcę ambasador poinformował brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

Zamknięto przede mną drzwi. Możecie zobaczyć, że okupują mój budynek - przekazał Kyaw Zwar Minn w rozmowie z Reuters.
bDUmHiuB

Protesty w Mjanmie

W Mjanmie (dawniej Birmie) od ponad miesiąca trwają masowe protesty i strajki przeciwko wojskowej juncie. 1 lutego po zamachu stanu obalony został demokratycznie wybrany rząd Narodowej Ligi na rzecz Demokracji. Wojskowi przywódcy aresztowali czołową działaczkę ruchu, laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla Aung San Suu Kyi. Wojskowe władze postawiły jej szereg zarzutów kryminalnych.

Junta próbuje za wszelką cenę stłumić protesty. Pod koniec marca birmańskie siły bezpieczeństwa jednego dnia zabili w różnych częściach kraju ponad 140 osób. Według doniesień wśród ofiar były też dzieci. Wielka Brytania, USA i Unia Europejska ostro potępiły działania birmańskiej junty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDUmHiuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
oj oj junto !
2 tyg. temu
Wielka Brytania, USA i Unia Europejska ostro potępiły działania birmańskiej junty...a junta ostro parsknęła śmiechem i prawie nie popuściła w pantalony .
KOREKTA!
2 tyg. temu
'Prawdopodobną przyczyną takich działań niektórych pracowników ambasady było to, że miesiąc temu Zwar Minn wezwał do zatrzymanej w Birmie przywódczyni opozycji Aung San Suu Kyi' - CZY W WP KTOŚ CZYTA TEKST PRZED PUBLIKACJĄ? CZY TO AŻ TAK TRUDNE?
ZACZAROTAN OL...
2 tyg. temu
straszne sarTazm
bDUmHiuX
ZACZAROTAT OL...
2 tyg. temu
SpyTam piElEgniArki niE wpuScily ambAsAdoRa
dociekliwy
2 tyg. temu
To nie stac go bylo na jakikolwiek hotel, czy hostel?
Najnowsze komentarze (49)
prawda
2 tyg. temu
poczytajcie o Aung San Suu Kyi.Juz żałuja, że dali jej nobla.
chomikos
2 tyg. temu
Rozumiem że ambasadora Mjanmy nie stać na hotel i musi spać w samochodzie...
IXI
2 tyg. temu
Zwar Minn wezwał do zatrzymanej w Birmie przywódczyni opozycji Aung San Suu Kyi - czy ktoś to rozumie?
Polak
2 tyg. temu
Teraz ekscelencja może poprosić Brytyjczyków o azyl i iść do zwykłej pracy. Trzeba będzie też opuścić rezydencję, bo jest własnością państwa. Miejmy nadzieję, że Ekscelencja ma umiejętności przydatne na rynku pracy.
emigrant
2 tyg. temu
Zamknięto przede mną drzwi. Możecie zobaczyć, że okupują mój budynek - przekazał Kyaw Zwar Minn w rozmowie z Reuters. Od kiedy to AMBASADA jest wlasnoscia ambasadora ??????? On jest tam TYLKO PRACOWNIKIEM ktory tylko zajmuje stanowisko ambasadora a inni maja inne stanowiska w tym budynku ktory jest wlasnoscia panstwa jakie oni reprezentuja.
komu
2 tyg. temu
Potępiać to oni sobie mogą najwyżej co Meghan, bo ta junta wojskowa zajęła by UK w 2 dni z pomocą inżynierów i lekarzy kóz!!
Ciekawy
2 tyg. temu
Kto to jest dyplomanta? Tak jakiś chyba gimnazjalista pisze w artykule
jarko
2 tyg. temu
Polskojęzyczni w rządzie - i wśród redaktorów portalu. To widać, słychać i czuć.
bDUmHiuP
Gość
2 tyg. temu
Apel: napiszcie w nawiasie, że to dawna Birma. Tak ten sam kraj gdzie niedawno dokonywano masowej rzezi muzułmanów.
mogem to pisz...
2 tyg. temu
Co to jest " Mjanmy " ?
yaboni
2 tyg. temu
dyplomanta czy dyplomata ? dzień bez błędu to dzień stracony
Noo nieee!
2 tyg. temu
A tak a propos to to panstwo nie nazywa sie Mjanma tylko Myanmar
Noo nieee!
2 tyg. temu
Znowu ktos cos opublikowal i nawet nie przeczytal artykulu! WP - dajcie to najpierw do sczytania komus kto mowi i pisze po polsku a potem publikujcie!
psy wojny
2 tyg. temu
Kiedyś po cichu wysłaliby paru fachowców i by było po Juncie ale teraz rządzą lalusie i tylko potrafią zaprotestować
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić