o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
DKP
|

Nie żyje ambasador Włoch. Zginął w zamachu

8
Podziel się

Agencja prasowa ANSA poinformowała o śmierci ambasadora Włoch, który przebywał w Demokratycznej Republice Konga. Luca Attanasio i karabiner zginęli w Goma.

Nie żyje ambasador Włoch. Zginął w zamachu
Ambasada Włoch w Demokratycznej Republice Konga. Luca Attanasio (PAP)
bEicgQiJ

Luca Attanasio i karabiner, który mu towarzyszył, zostali zaatakowani na wschodzie Demokratycznej Republiki Konga. Przebywali w miejscowości Goma.

Jechali samochodem, który był w konwoju pojazdów misji stabilizacyjnej ONZ. Czuwa ona nad procesem pokojowym w tym kraju. Źródła włoskich mediów twierdzą, że sam atak był próbą porwania. Kiedy to się nie powiodło, doszło do strzelaniny.

bEicgQiL

Ambasador trafił do szpitala. Jednak rany okazały się zbyt poważne i zmarł. Miał 43 lata. Drugą ofiarą był Vittorio Iacovacci, 30-letni karabinier. Na miejscu zginął też kierowca.

Błyskawicznie na to wydarzenie zareagował Luigi Di Maio, szef włoskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Kiedy dowiedział się o śmierci ambasaora opuścił Brukselę W trybie pilnym powrócił do Rzymu.

bEicgQiR
Zobacz także: Lodowe kule w jeziorze. Niezwykłe zjawisko w USA
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEicgQjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Loki
4 miesiące temu
Każda cywilizacja rozwija się w swoim tempie. I musi dojść do swoich standardów. Przypomnijmy, że nawet Nasza, Europejska, jeszcze 70 lat temu skąpała Świat we krwi. Nie mówiąc o Islamie, który jest na etapie Europy XIV wieku czy Afryce, która jest jeszcze dalej. Jeszcze całe morza krwi przed nimi, każde z tych wydarzeń stworzy nowe prawa, nowe zasady. Należało by pozabierać im nowoczesne zabawki, ogrodzić murem i czekać aż osiągną nasz poziom. Niestety pazerność nam na to nie pozwoli.
Koko
4 miesiące temu
Zabawne, że wszystkie instytucje represji i nacisku dorabiają sobie nazwy Demokratyczna (Demokratyczna Republika Konga, KRLD, NRD itp), lub Prawa (PIS). Podobnie jak "Puliczna" choć jest Partyjną (TVP).
Kowalski
4 miesiące temu
Opuścił Brukselę i udał sie do Rzymu...Jak to jest? Nas zamykaja w domach a oni sobie po Brukselach sie walesaja. Po drugie wiadomo jak niebezpieczne jest Kongo. AK47 sprzedaje sie na kazdej ulicy i to bylo do przewidzenia. Tak wiec wycieczki turstyczne nie sa mile widzianew w Kogo. Pan Ambasador chyba o tym dobrze wiedzial
bEicgQjn
Ada
4 miesiące temu
Redaktorze, czy w szkole w której pobierał pan nauki nie uczyli języka polskiego???.Pana polszczyzną to MAKABRA!!!!!!
dems
4 miesiące temu
Kto normalny nadal nazywa ten upadły kraj demokratycznym jako Demokratyczną Republiką Konga???
...
4 miesiące temu
W takim wypadku Włochy powinny wypowiedzieć wojnę lub prewencyjnie zbombardować Kongo..
Gość
4 miesiące temu
opuścił Brukselę i udał sie do Rzymu Nastepne zdanie powinno brzmieć- celem postawienia ultimatum rządowi Konga
MMM
4 miesiące temu
Jasnowidz Jackowski tym razem przewidział
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić