o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Szturm na Kapitol. Chiny porównują zamieszki do Hongkongu

0
Podziel się

Rzeczniczka chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych porównała w czwartek zamieszki w Waszyngtonie do wydarzeń z 2019, które miały miejsce w Hongkongu. Zauważyła, że wtedy również demonstranci wdarli się do budynku parlamentu. Podkreśliła, że w wyniku protestów w chińskim regionie autonomicznym nie zginęła ani jedna osoba".

Szturm na Kapitol. Chiny porównują zamieszki do Hongkongu
Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying porównała wydarzenia w USA do zamieszek w Hongkongu w 2019 roku (Twitter)
bDAHLcgR

Fragmenty szturmu na Kapitol Stanów Zjednoczonych zostały pokazane w chińskiej telewizji państwowej. Do sprawy odniosła się także rzeczniczka chińskiego MSZ. Hua Chunying powiedziała, że pomimo faktu, iż wydarzenia w Hongkongu były "poważniejsze", nie zginął w nich ani jeden manifestant.

Chiny chętnie pokazują chaos w USA

Stosunki między Pekinem a Waszyngtonem są najgorsze od dziesięcioleci z powodu szeregu sporów między państwami. Jeden z nich toczy się właśnie o Hongkong. Chiny chcą przejąć pełną kontrolę nad posiadającym swoje własne władze regionem.

bDAHLcgT

Chińskie media chętnie pokazują zamieszki w Stanach Zjednoczonych. Do takich zdarzeń często odnoszą się chińscy dyplomaci. Ma to związek również z wojną handlową, którą wypowiedział Chinom Donald Trump.

Protesty w Hongkongu. Demonstranci wdarli się do parlamentu

bDAHLcgZ

W 2019 roku przez Hongkong przetoczyła się fala protestów. 1 lipca manifestanci wdarli się do gmachu parlamentu, domagając się wycofania reform, mających ograniczyć ich wolności. Podczas jednego z protestów, zginął mężczyzna, który spadł z wielopoziomowego parkingu samochodowego.

Obejrzyj także: Drastyczne nagranie z Kapitolu w USA. Są ofiary śmiertelne

bDAHLcha
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDAHLchu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić