Bogdan Kicka| 
aktualizacja 

Szukają rąk do pracy w kostnicy w Rybniku. Znamy zarobki

48

Kostnica w Rybniku poszukuje rąk do pracy. Mowa o pracy w zawodzie tanatopraksera. Ta szczególna profesja nie jest z pewnością dla każdego. Ile można zarobić w kostnicy?

Szukają rąk do pracy w kostnicy w Rybniku. Znamy zarobki
Zdjęcie ma charakter ilustracyjny. (Wiktionary)

W branży pogrzebowej w Polsce zarobki, niekiedy także obowiązki, owiane są tajemnicą. Dla przykładu, czy wiedziałeś, że tanatoprakser zajmuje się przygotowywaniem zmarłych do pochówku, co obejmuje zadania takie jak ubieranie ciał, pośmiertna toaleta, kosmetyka oraz balsamowanie?

"Fakt" postanowił przyjrzeć się, ile można zarobić na różnych stanowiskach, w tym na stanowisku tanatoprakstera w Rybniku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Śmierć na planie filmu z Alekiem Baldwinem. Policja publikuje wideo z miejsca tragedii

Szukają kogoś do pracy

Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku poszukuje pracownika, który podejmie się ww. wyzwań. Od kandydatów oczekuje się doświadczenia w branży funeralnej, minimum dwóch lat pracy związanej z opieką nad zmarłymi, oraz odpowiednich licencji i certyfikatów. Ważna jest także umiejętność radzenia sobie z emocjonalnie trudnymi sytuacjami, w tym pytaniami ze strony rodziny zmarłych.

Oferowane zatrudnienie na podstawie umowy zlecenia, proponowane wynagrodzenie od 150 do 220 zł brutto za każde zwłoki, przy czym przeprowadzony zostanie konkurs ofert według ustawy o zamówieniach publicznych - podaje Zarząd Zieleni Miejskiej w Rybniku.

Dodatkowym benefitem jest parking dla pracowników. Jak wypadają ww. zarobki na tle pozostałych osób pracujących w branży pogrzebowej?

Przykładowe zarobki w bankach pogrzebowych

W Poznaniu trwają poszukiwania osoby, która zajmie się obsługą ceremonii pogrzebowych oraz wykonywaniem drobnych prac kamieniarskich. Kandydaci powinni posiadać prawo jazdy kategorii B, aby móc ubiegać się o to stanowisko. Ogłoszenie wskazuje, że praca odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, w standardowych godzinach pracy – od 7 do 15, z możliwością wykonywania nadgodzin oraz pełnienia dodatkowych dyżurów.

Oferowane wynagrodzenie to stała pensja uzupełniana o premie, przy czym całkowite miesięczne zarobki mogą się mieścić w przedziale od 6 do 8 tysięcy złotych brutto.

Tymczasem w Radomiu, na innym stanowisku związanym z branżą pogrzebową – przy montażu nagrobków – potencjalni pracownicy mogą oczekiwać wynagrodzenia do 5 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

To pokazuje różnorodność zarobków w zależności od specyfiki pracy oraz miejsca zatrudnienia w sektorze funeralnym.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić