Szukają Tadeusza Dudy. Policja w Limanowej pokazała takie nagranie
Trwa policyjna obława za Tadeuszem Dudą podejrzanym o podwójne morderstwo i ranienie jednej osoby. Policja z Limanowej pokazała nagranie, na którym przedstawiono bieżącą sytuację z działań poszukiwawczych.
Piątkowy poranek 27 czerwca w Starej Wsi pod Limanową przyniósł niewyobrażalny dramat – 57‑letni Tadeusz Duda najpierw miał oddać strzały w kierunku swojej 73‑letniej teściowej, a następnie udał się do domu córki, gdzie zastrzelił 26‑letnią Justynę i jej 31‑letniego męża Zbigniewa. W trakcie tej tragedii w domu przebywała także roczna wnuczka Pola, która na szczęście nie odniosła obrażeń.
Wieści potwierdziła policja małopolska, która od razu ogłosiła, że podejrzany zbiegł i może być uzbrojony, co stanowi poważne zagrożenie. Po zdarzeniu porzucił swój niebieski samochód marki Audi A4 kombi o numerze rejestracyjnym KLI 22662 w pobliżu leśnego masywu.
W śledztwie ustalono, że łamiąc sądowy zakaz zbliżania się do rodziny, wprowadzone już wcześniej po zarzutach dotyczących znęcania się i kierowania gróźb, Duda dopuścił się okrutnych czynów. Informacje o przemocowych incydentach w jego domu sięgają 2022 roku, gdy uruchomiono procedurę Niebieskiej Karty, a sam mężczyzna był objęty dozorem policyjnym. Tego rodzaju przeszłość mogła nadać tragiczny ton rodzinnej atmosferze, co mogło przyczynić się do eskalacji przemocy.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Nawrocki nie zostanie zaprzysiężony? "To byłaby rzecz historyczna"
Małopolski oddział policji pokazał na Facebooku, w jaki sposób policjanci prowadzili działania na Limanowszczyźnie w sobotę 28 czerwca 2025 roku.
Według policji broń, której użył, była samoróbką, najprawdopodobniej obrzynem, wytworzoną przez niego bądź pozyskaną nielegalnie. Tadeusz Duda – zanany lokalnie jako myśliwy i kłusownik – miał doświadczenie w posługiwaniu się taką bronią. Użyta samoróbka pozwoliła mu oddać śmiertelne strzały do bliskich oraz ciężko ranić teściową, której życie uratowała szybka interwencja medyczna i operacja. Do tej pory nie udało się jej odzyskać.