aktualizacja 

Tak go znaleźli. Wstrząsające nagranie z Ukrainy

Ukraińscy żołnierze uratowali 82-letniego mężczyznę, którego dom został zniszczony przez rosyjską rakietę. Na filmiku, którym podzielili się wojskowi, widać, jak wycieńczony i głodny emeryt leży w błocie, nie mogąc się podnieść. Ukraińcy przenieśli mężczyznę na plecach w bezpieczniejsze miejsce.

Tak go znaleźli. Wstrząsające nagranie z Ukrainy
Ukraińscy żołnierze pomogli 82-letniemu mężczyźnie (Twitter)

Poruszający filmik udostępnił na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Nie podał, gdzie dokładnie zostało zarejestrowane nagranie, ale zdarzenie miało miejsce w regionie, gdzie trwają obecnie walki.

Ukraińcy pomogli 82-latkowi

Na nagraniu widać zniszczone przez rosyjskie rakiety budynki. W pewnym momencie ukraińscy obrońcy zauważają na ziemi mężczyznę. Kiedy podchodzą do niego, okazuje się, że leży on w błocie i nie może się podnieść.

Senior powiedział, że jego dom został zniszczony przez Rosjan, a on sam chciał pójść w kierunku poczty, aby znaleźć jakiekolwiek jedzenie. Widać, że z głodu i wycieńczenia mężczyzna ledwo się porusza i ma problemy z mówieniem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Nie życzę tego nikomu"

Emeryt na nagraniu powiedział, że ma 82 lata i jest to już jego druga wojna. - Nie życzę tego nikomu - dodał. Później ukraiński żołnierz wziął 82-latka na swoje plecy i niósł do urzędu pocztowego. Wojskowi uprzedzili, że istnieje ryzyko kolejnych ataków ze strony rosyjskich najeźdźców.

Tymczasem Rosjanie kontynuują brutalne ataki na obiekty cywilne w Ukrainie. W miniony piątek wojska Putina przeprowadziły atak rakietowy na konwój pojazdów cywilnych w Zaporożu. Władze lokalne poinformowały wówczas o 23 ofiarach śmiertelnych i 28 rannych.

Brutalne działania Rosjan w Ukrainie

Jak podały władze obwodu zaporoskiego, a także zastępca szefa administracji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Kyryło Tymoszenko, Rosjanie przeprowadzili atak za pomocą 16 pocisków z wyrzutni S-300. Cztery rakiety spadły w pobliżu konwoju humanitarnego.

A w czwartek rano szef władz regionalnych obwodu zaporoskiego Ołeksandr Starukh przekazał, że nocny ostrzał Zaporoża w południowo-wschodniej części Ukrainy uszkodził lub zniszczył kilka budynków mieszkalnych, powodując pożary i obrażenia.

Zobacz także: Tony rosyjskiego sprzętu na froncie. Ukraińcy pokazali, co odkryli
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić