Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Szykują się do wojny?! Prezydent Chin wydał rozkaz

127
Podziel się:

Prezydent Chin Xi Jinping polecił wojsku zintensyfikować ćwiczenia w roku 2021. Zalecił także wykorzystywanie w wojskowych manewrach jak najwięcej zaawansowanych technologii. Polecenie głowy państwa ma związek z zaostrzającymi się konfliktami Państwa Środka z Indiami oraz Tajwanem.

Szykują się do wojny?! Prezydent Chin wydał rozkaz
(Getty Images)

Sprawujący funkcję zwierzchnika sił zbrojnych Państwa Środka Xi Jinping nakazał żołnierzom utrzymywanie pełnej gotowości bojowej. Chińska Armia Ludowo-Wyzwoleńcza ma być "w każdej chwili" przygotowana na atak. Działania prezydenta wiążą się z nasilającymi się sporami wewnętrznymi z Tajwanem oraz konfliktem zbrojnym z Indiami.

Dowódcy i żołnierze muszą nieść ducha walki bez obawy przed trudnościami i nie lękając się śmierci – można przeczytać w rozkazie prezydenta.

Rozkaz prezydenta Chin. Armia gotowa do działania w każdej chwili

Prezydent Chin podkreślił, że należy "znacznie zwiększyć" wykorzystanie technologii w ćwiczeniach, nazywając ją "fundamentem skuteczności bojowej". Xi polecił wojsku wykorzystywanie podczas manewrów symulacji komputerowych. Nakazał również zbadanie, w jaki sposób inne zaawansowane technologie mogą przydać podczas walki.

Jak twierdzi hongkoński dziennik "South China Morning Post", prezydent wspomina również o bliżej nieokreślonym "froncie wojskowym". To odejście od wcześniejszej polityki, która zakładała "rozwiązywanie kryzysów i deeskalację konfliktów". Teraz chińska armia ma być gotowa do zbrojnej odpowiedzi.

Konflikt z Indiami i Tajwanem. Chiny szykują się do wojny?

Chińskie manewry wojskowe wzdłuż granicy z Indiami w Himalajach zakończyły się w czerwcu krwawą wojskową potyczką. Zginęło w niej 20 żołnierzy indyjskich, Chiny nie ujawniły liczby ofiar po swojej stronie. Atmosfera w regionie od tego czasu pozostaje napięta, pomimo zaangażowania obu stron w deeskalację konfliktu.

W zeszłym miesiącu Chiny odpowiedziały na współpracę wojskową Tajwanu ze Stanami Zjednoczonymi. Tajpej rozpoczął program zbrojenia i podpisał kilka istotnych umów zbrojeniowych z Waszyngtonem. W związku z tym Chiny wysłały swój lotniskowiec przez Cieśninę Tajwańską, zaledwie dzień po tym, jak przypłynął tam amerykański okręt wojenny.

Chiny i Stany Zjednoczone oskarżają się nawzajem o prowokacyjne manewry na Morzu Południowochińskim. Porozumienie dodatkowo utrudnia wojna handlowa między państwami. Oburzające dla Pekinu jest także wspieranie przez Waszyngton ruchu protestacyjnego w Hongkongu.

Obejrzyj także: Chińskie wojsko w Tybecie. Ćwiczenia wojskowe w wysokich Himalajach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(127)
lllll
rok temu
zaawansowane technologie made in TFU china .... HAHAHAHAHAHAHAHA
Habib
rok temu
Do wojny, to szykują się amerykany. Nic innego nie potrafią.
Kek
rok temu
Jeśli Chiny rozpoczną wojnę z kim kolwiek to szykuje się trzecia wojna światowa
pitu - pitu
rok temu
Chiny z Pakistanem i Indiami z Rosją z tyłu , no , no było by ciekawie .Pytanie , tylko po co ? Po całkowitą zagładę ? wszystkie kraje dysponują bronią jądrową .
pitu - pitu
rok temu
Chiny z Pakistanem i Indiami z Rosją z tyłu , no , no było by ciekawie .Pytanie , tylko po co ? Po całkowitą zagładę ? wszystkie kraje dysponują bronią jądrową .
Boolo2
rok temu
Dopiero było że gdyby Putina nie było to świat mlekiem i miodem by płyną, teraz Chiny wam przeszkadzają by był raj na ziemi. Ludzie, o co wam chodzi
Ernesto
rok temu
Bliżej nieokreślony front to Syberia, Mongolia,Kazachstan.W takim wypadku Obwód Kaliningradzki odgrywałby rolę enklawy w której władza Federacji Rosyjskiej by się skryła w razie zaskoczenia i niepowodzenia mając ochronę Unijnej granicy dlatego w tej opcji modernizują tam wszystko co mają.Z tym że mają spokój na granicy z FR. Natomiast od strony Indii Pakistanu Tajwanu już nie. Coś mi się zdaje że uspokojenie epidemii na świecie oznacza wzrost ryzyka 3 wojny światowej bo tylko wirus uspokaja zapędy prezydentów i generałów
Realista
rok temu
Chiny szukają guza to się doigrają cały cywilizowany świat powinien wprowadzić sankcje aby ta dyktatura się rozleciała .
Czujny
rok temu
A czy Pan Prezydent Chin również nie boi się śmierci i jest na nią gotowy, skoro daje takie rady żołnierzom ?
gościu
rok temu
I w tym celu, na apelu porannym, robią wojsku przegląd dentystyczny?
LEE....
rok temu
Armia Chińska z Aliexpresem pokona wszystko
mark
rok temu
I tak sie wykoncza Chiny.
Czesiek 50.
rok temu
Ale sensacja!wojsko szykuje się do wojmy!.A do czego ma się szykować? Na bal maskowy.
wieszcz
rok temu
to nie chiny wysłaly lotniskowce na morza pod usa tylko odwrotnie na to wygląda że chinom nawet bronić się nie wolno niech lepiej amerykanie wezmą się za własną produkcję różnych dóbr tymi swoimi pulchnymi paluszkami a nie cały świat na nich pracuję a oni produkują tylko zielone papierki finał będzie taki że chiny powiedzą wy płaćcie naszymi juanami a nie dolarami i cały świat odejdzie od dolara wtedy wszyscy emigranci sami wyjadą do swoich krajów i większość mieszkań na boroparku i całym usa będzie puste a zostano tylko podatki od nich takie będzie finito i bez wojny
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić