Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aldona Brauła
|

Białoruś. Łukaszenka rozmieścił armię na zachodniej granicy

196
Podziel się:

Prezydent Białorusi Alaksander Łukaszenka oznajmił we wtorek, że na zachodniej granicy rozlokowano oddziały armii. Są w pełnej gotowości bojowej, ponieważ jak ocenił prezydent, podjęto próby przejęcia władzy.

Białoruś. Łukaszenka rozmieścił armię na zachodniej granicy
Aleksander Łukaszenka obstawił zachodnią granicę. (PAP, EPA, PAP, EPA, YAUHEN YERCHAK)

Aleksander Łukaszenka oznajmił we wtorek, że na zachodniej granicy Białorusi rozlokowano oddziały armii. Prezydent już w zeszłym tygodniu zapowiadał, że przerzuci część sił ze wchodu na zachód.

Armia w stanie pełnej gotowości

Rozlokowaliśmy oddziały bojowe naszej armii na zachodnich granicach naszego kraju, wprowadziliśmy je w stan pełnej gotowości bojowej - oświadczył prezydent Białorusi.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka mówił też o radzie koordynacyjnej, którą powołała opozycja. Jak twierdzi, powołanie rady stanowi "próbę przejęcia władzy ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami".

Zobacz także: Protesty na Białorusi. Reporter z miejsca wydarzeń: To jest największy cios, który władza mogła otrzymać
Odpowiadamy więc na to jednoznacznie: to próba przejęcia władzy ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami. Dlatego chcę ostrzec tych, którzy weszli do tej rady, że podejmiemy odpowiednie kroki. Ale tylko zgodnie z konstytucją i prawem. Mamy dość środków, aby ostudzić zapały niektórych pasjonatów - ostrzegł Aleksander Łukaszenka.

Robią miejsce dla Rosji?

Na Białorusi mówi się, że Łukasznka specjalnie obstawia zachodnią granicę tak, aby wschodnia została otwarta dla mogących wkroczyć w każdej chwili Rosjan. W ostatnim czasie Łukaszenka dwukrotnie rozmawiał z Władimirem Putinem. Prezydent Rosji miał go zapewnić, że Rosja przyjdzie Białorusi z pomocą.

Od czasu ogłoszenia wyników wyborów prezydenckich na Białorusi trwają protesty. Oficjalnie Łukaszenka zdobył w wyborach nieco ponad 80 proc. głosów, ale mało kto na Białorusi i na świecie wierzy, że wybory były uczciwe. Łukaszenka rządzi Białorusią od 26 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
Erwin
9 miesięcy temu
Lukaszenko jakis czas temu podal do wiadomosci ze globalisci oferowali mu 940 mln dolarow za wprowadzenie lockdownow i zmuszenia ludzi do chodzenia w namordnikach. Lukaszenko ich olal. Teraz moze byc proba usuniecia "niepokornego". Pieciu afrykanskich prezydentow juz zostalo zamordowanych za sprzeciwienie sie Deep State. Jedyny ratunek dla ludkosci zo FIZYCZNA ELIMINACJA tych gnoi. Sa to klany Rorschildow, Rockefellerow roznych poinkow jak B. Gates i podobnych. Podobno ta niebezpieczna trzoda liczy sobie sobie 3000 sztuk. I oni w ramach wielkiego przekretu (ktory oni nazwaja wielki reset) przejac cale majetnosci na kuli ziemskiej, a my mamy byc po wsze czasy niewolnikami, takimi pokracznymi dwunoznymi GMO w dodatku pod nadzorem i sterowaniem. Oczywiscie zanim do tego dojdzie ludnosc planety ma zostac zredukowana do ok 500 milionow. TYLKO oddolny opor skoordynowany i na duza skale moze ten plan wykoleic.
chichotek
rok temu
A niby gdzie miał rozmieścić .Ruscy ich nie napadną bo to sojusznicy , Ukraina się nie odważy bo Rosja będzie miała pretekst zająć ten zdradziecki kraj czczący banderowców a z Polski można oczekiwać prowokacji ze strony wojsk ''wielkiego brata koczujących u nas na nasz koszt .
niestety
2 lata temu
Powtórka z Kijowa się szykuje. Majdan bo bieda a teraz nędza!
Strus
2 lata temu
A myślicie że Kaczogrodu inaczej postąpi jak dojdzie do puczu
jjj
2 lata temu
Potem to przetrenowane wojsko pojecie prosto do Minska
Piłsudski
2 lata temu
uważam,że powinniśmy wysłać wojsko i zająć Grodno.
Ojej
2 lata temu
Gamoń, wojsko, na Zachodniej granicy?, że niby ktoś go zaatakuje z Unii Europejskiej? Przecież wiadomo, że wpuści KGB ze swoimi ludzikami z demobilu
ovs/
2 lata temu
To rzeczywiście nie ta granica.
Tafor
2 lata temu
Jeśli obalą Łukaszenkę to będzie kolejna Libia i Syria.Baćka może i ma dyktatorskie zapędy ale po nim będzie upadek państwa jak w Libii,Syrii czy na Ukrainie.Białorusini,nie idźcie tą drogą,nie bądźcie jak Polacy głupi przed i po szkodzie...
Dyzio
2 lata temu
Ja to widzę po swojemu. Myślę, że Aleś nie jest pewny swojego wojska. I odsuwa je od centrum wydarzeń. Również utrudnia działanie białoruskiej armii, gdyby ta postanowiła stawić opór rosyjskiej "pomocy". U nas taki scenariusz był poważnie brany pod uwagę na wypadek wkroczenia rosyjskich pomagierów.
jaki pożytek
2 lata temu
Aleksandrze Grigoriewiczu oprzytomnij, po co nam twoje wojska na naszej granicy. Lepiej obsadź nimi swoje miasta to może coś z tego będzie, a jak będą one koczować na naszej granicy to jaki pożytek z tego możesz mieć.
gość
2 lata temu
mają państwowe zakłady , najmniejszy albo brak długu zagranicznego i zdrowe jedzenie, żeby im ta zachodnia demokracja bokiem nie wyszła. A takich podjudzaczy wszędzie pełno, na ukrainie był majdan i co polepszyło im się?
gosc
2 lata temu
zolnierze bialoruskiej armi zostawcie bron i uciekajcie do polski
sarwi
2 lata temu
Sytuacja nie wygląda dobrze. Łukaszenko odsuwa wojska na zachód wpuszczając Rosję od wschodu. Nie tak dawno wprowadził manewry z Chinami, a USA poprzez sekretarza Mikea Pompeo nieoficjalnie wypowiedziały Chinom wojnę, mówiąc, że trzeba zniszczyć Pekiński komunizm. Obecnie jesteśmy wsprzymierzeńcami USA. Poprzez bytność wojsk Rosyjskich na Ukrainie tracimy bufor spowalniający przerzucenie wojsk rosyjskich ze wschodu na zachód. Chiny z Rosją i Białorusią są nie do zatrzymania nawet przez armię USA, a UE jest obecnie rozbrojona, nie mówiąc o tym, że od paru lat Niemcy wyganiają USA ze starego kontynentu pokazując, że oni tu rządzą. Niemcy raczej nie przyjdą nas bronić, bo nie mają ani czym ani nie za bardzo widzą w tym zysk dla siebie. Pozostaje nam modlitwa.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić