o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Szykują wielkie zmiany. Będzie zakaz rejestracji samochodów spalinowych

15
Podziel się

Wielkie zmiany szykują się po 2035 roku. Unijni politycy zakładają, że elektryczne lub wodorowe ciężarówki zastąpią wówczas spalinowe.

Szykują wielkie zmiany. Będzie zakaz rejestracji samochodów spalinowych
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)
bECyukRN

Komisja Europejska 14 lipca przyjęła pakiet wniosków. Mowa w nich o dostosowaniu klimatu, energii i transportu tak, aby do 2030 roku obniżyć emisje gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w porównaniu z 1990 rokiem.

W sprawie transportu lotniczego i żeglugi sprawa jest prosta. Komisja zaproponowała wycofanie bezpłatnych uprawnień do emisji dla lotnictwa. Emisje z żeglugi natomiast włączyła po raz pierwszy do EU ETS.

bECyukRP

Jeśli chodzi o system drogowy, pojawia się tu duży problem braku redukcji emisji. W tym przypadku Komisja uznała, że najlepszym rozwiązaniem będzie odrębny, nowy system handlu uprawnieniami do emisji w odniesieniu do dystrybucji paliwa dla tego typu transportu.

Niestety, w tym przypadku dopłaty będą niezbędne. Dlaczego? Bo od 2035 roku przewoźnicy mają rejestrować jedynie bezemisyjne ciężarówki.

bECyukRV

Przejście na nowe pojazdy ma być dofinansowane z opłat za emisje CO2. Komisja Europejska obiecuje, że łącznie dopłaty sięgną 2 bilionów euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECyukSq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
obs1248
2 miesiące temu
A nie łatwiej korzystać z kolei(elektrycznej!!)
Gal Anonim
2 miesiące temu
UE do likwidacji.
robol
2 miesiące temu
a zakichana unia już wie kto je będzie gasił w razie pożaru ?
bECyukSr
Hary
2 miesiące temu
Natury i tak nikt nie przechytrzy bo nic i tak w przyrodzie nic nie ginie lecz zmienia postać wiec po co ten ambaras o klimat jedna wielka ścisłą która napełnia portfele urzednikow
Izaak
2 miesiące temu
Dodrukuja to dofinansowanie czy zbiorą za kary za emisję w Polsce?
Arko
2 miesiące temu
Koszerna unia wyjdzie nam bokiem,bogacze zaczynają rozbierać Europę,to po to nasi dziadkowie walczyli o wolność Polski???
CCC
2 miesiące temu
Tylko napęd WODOROWY!!!
Xxxxx
2 miesiące temu
Ty pisarz puknij se w łeb. Jak nie wiesz co będzie to nie pisz bzdur. Dalej będą silniki spalinowe plus hybryda tak to będzie wyglądać.
gula
2 miesiące temu
Prywatne wycieczki w kosmos zapewne nie zanieczyszczają bogacze opanują świat co by nie powiedzieć potrzebny nowy Lenin i rewolucja tylko bardziej nowocześnie przystosowana.
Mag
2 miesiące temu
Raczej nierealne. To ile taka ciężarówka z ładunkiem zrobi kilometrów??? 800??? I co potem 24h ładowania? Unia zarżnie cały transport a Amerykanie, Rosjanie i Chińczycy jak truli tak dalej będą truć.
ciekawy
2 miesiące temu
Ciekawe czym na wsi będą w piecu palić ?
Łukasz Kielce
2 miesiące temu
Przeszkadza im Co2 które jest gazem naturalnym wydychanym przez ludzi pochłanianym przez drzewa to chore ważne żeby podatki zebrać
Marek
2 miesiące temu
Handel uprawnieniami do emisji CO2. Nic więcej nie trzeba dodawać. Zresztą tzw.UE prędzej czy później się rozpadnie, kwestia większego kryzysu.
bECyukSj
Mariusz Gajus...
2 miesiące temu
Na szczęście w tym czasie będę już bardzo zaprzyjaźniony z piachem 😁😁😁😁😁. Co oni wyprawiają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić