Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Szykują wielkie zmiany. Będzie zakaz rejestracji samochodów spalinowych

15
Podziel się:

Wielkie zmiany szykują się po 2035 roku. Unijni politycy zakładają, że elektryczne lub wodorowe ciężarówki zastąpią wówczas spalinowe.

Szykują wielkie zmiany. Będzie zakaz rejestracji samochodów spalinowych
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Komisja Europejska 14 lipca przyjęła pakiet wniosków. Mowa w nich o dostosowaniu klimatu, energii i transportu tak, aby do 2030 roku obniżyć emisje gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w porównaniu z 1990 rokiem.

W sprawie transportu lotniczego i żeglugi sprawa jest prosta. Komisja zaproponowała wycofanie bezpłatnych uprawnień do emisji dla lotnictwa. Emisje z żeglugi natomiast włączyła po raz pierwszy do EU ETS.

Jeśli chodzi o system drogowy, pojawia się tu duży problem braku redukcji emisji. W tym przypadku Komisja uznała, że najlepszym rozwiązaniem będzie odrębny, nowy system handlu uprawnieniami do emisji w odniesieniu do dystrybucji paliwa dla tego typu transportu.

Niestety, w tym przypadku dopłaty będą niezbędne. Dlaczego? Bo od 2035 roku przewoźnicy mają rejestrować jedynie bezemisyjne ciężarówki.

Przejście na nowe pojazdy ma być dofinansowane z opłat za emisje CO2. Komisja Europejska obiecuje, że łącznie dopłaty sięgną 2 bilionów euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
obs1248
10 miesięcy temu
A nie łatwiej korzystać z kolei(elektrycznej!!)
Gal Anonim
10 miesięcy temu
UE do likwidacji.
robol
10 miesięcy temu
a zakichana unia już wie kto je będzie gasił w razie pożaru ?
Hary
10 miesięcy temu
Natury i tak nikt nie przechytrzy bo nic i tak w przyrodzie nic nie ginie lecz zmienia postać wiec po co ten ambaras o klimat jedna wielka ścisłą która napełnia portfele urzednikow
Izaak
10 miesięcy temu
Dodrukuja to dofinansowanie czy zbiorą za kary za emisję w Polsce?
Arko
10 miesięcy temu
Koszerna unia wyjdzie nam bokiem,bogacze zaczynają rozbierać Europę,to po to nasi dziadkowie walczyli o wolność Polski???
CCC
10 miesięcy temu
Tylko napęd WODOROWY!!!
Xxxxx
10 miesięcy temu
Ty pisarz puknij se w łeb. Jak nie wiesz co będzie to nie pisz bzdur. Dalej będą silniki spalinowe plus hybryda tak to będzie wyglądać.
gula
10 miesięcy temu
Prywatne wycieczki w kosmos zapewne nie zanieczyszczają bogacze opanują świat co by nie powiedzieć potrzebny nowy Lenin i rewolucja tylko bardziej nowocześnie przystosowana.
Mag
10 miesięcy temu
Raczej nierealne. To ile taka ciężarówka z ładunkiem zrobi kilometrów??? 800??? I co potem 24h ładowania? Unia zarżnie cały transport a Amerykanie, Rosjanie i Chińczycy jak truli tak dalej będą truć.
ciekawy
10 miesięcy temu
Ciekawe czym na wsi będą w piecu palić ?
Łukasz Kielce
10 miesięcy temu
Przeszkadza im Co2 które jest gazem naturalnym wydychanym przez ludzi pochłanianym przez drzewa to chore ważne żeby podatki zebrać
Marek
10 miesięcy temu
Handel uprawnieniami do emisji CO2. Nic więcej nie trzeba dodawać. Zresztą tzw.UE prędzej czy później się rozpadnie, kwestia większego kryzysu.
Mariusz Gajus...
10 miesięcy temu
Na szczęście w tym czasie będę już bardzo zaprzyjaźniony z piachem 😁😁😁😁😁. Co oni wyprawiają
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić