Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski| 
aktualizacja 

Ta wiadomość to cios dla policji. Premii w tym roku nie będzie

1362

To zła wiadomość dla policjantów i pracowników cywilnych policji. W tym roku trzeba będzie prawdopodobnie zapomnieć o nagrodach i premiach uznaniowych. Portal o2.pl dotarł do pisma jednej z komend wojewódzkich w tej sprawie. Policjanci mówią, że takie pisma trafiają do komend w całym kraju.

Ta wiadomość to cios dla policji. Premii w tym roku nie będzie
Premii w Policji nie będzie (PAP)

Policjanci będą musieli w tym roku zacisnąć pasa. Nie tylko zresztą funkcjonariusze mundurowi ale również pracownicy cywilni policji. Na ekstra pieniądze nie ma co liczyć. Dotarliśmy do dokumentu potwierdzającego to. Pismo pochodzi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Koniec z premiami

Treść dokumentu, podpisanego przez naczelnik wydziału finansów opolskiej Komendy Wojewódzkiej nie pozostawia wątpliwości: fundusz nagród motywacyjnych dla mundurowych i premii dla pracowników cywilnych został zlikwidowany. Pieniędzy nie ma.

Zobacz także: Wyniki kontroli w Zakopanem. Policja była w 116 obiektach

Obejść można, ale niełatwo

To efekt nowelizacji ustawy budżetowej, podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowelizacja została 29 grudnia opublikowana w Dzienniku Ustaw. Zgodnie z jej przepisami w przyszłym roku w całej administracji publicznej, w tym w służbach mundurowych, nie powstaną fundusze nagród. Można to obejść, bo pieniądze mogą być wypłacane ze środków przeznaczonych na regularne uposażenia. Jednak takie rozwiązanie będzie wymagało dużej żonglerki środkami. Policjanci z pewnością się nie ucieszą.

Tylko zapomogi

"Zgodnie z (ustawą - red.), w 2021 r. w Policji nie tworzy się funduszu nagród i zapomóg a jedynie fundusz zapomóg dla policjantów. Co za tym idzie, brak jest możliwości przyznawania premii z funduszu nagród w 2021 r." - odpisał na nasze pytania rzecznik małopolskiej policji, młodszy inspektor Sebastian Gleń.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić