Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|
aktualizacja

Nowy szef warszawskiej policji. "Zjadł na tym zęby"

196
Podziel się:

Duże zmiany w policji. Nadinsp. Paweł Dobrodziej, dotychczasowy komendant stołeczny, będzie zastępcą komendanta głównego, Jarosława Szymczyka. Garnizonem stołecznym pokieruje komendant z Kielc. Co o nim wiadomo?

Nowy szef warszawskiej policji. "Zjadł na tym zęby"
Paweł Dzierżak - nowy szef warszawskiej policji. (PAP)

Jak poinformował rzecznik Komendy Głównej Policji, insp. Mariusz Ciarka, Paweł Dobrodziej obejmie stanowisko pierwszego zastępcy komendanta głównego policji. Zastąpi na tym fotelu dotychczasowego zastępcę, nadinspektora Kamila Brachę. To nieoczekiwana zmiana. W policji mówiło się, że prędzej ze stanowiskiem pożegna się gen. inspektor Jarosław Szymczyk. Na stanowisko Dobrodzieja wskoczy tymczasem komendant wojewódzki z Kielc, nadinspektor Paweł Dzierżak.

Warszawscy policjanci czekają

Jak mówi portalowi o2 jeden z warszawskich funkcjonariuszy - jest cały czas w służbie, więc jego nazwisko pozostaje tajemnicą - policjanci komendy stołecznej mają aktualnie inne zmartwienia.

Cieszymy się, że Dobrodziej odchodzi, ale bardziej przejmujemy się tym, że sądy uznają za bezpodstawne zatrzymania z okresu strajków kobiet - przekonuje.

Dodaje, że o następcy Dobrodzieja słychać pozytywne sygnały.

Dobry gliniarz, służył w Krakowie, całe życie w prewencji. Nie robił problemów z awansami i zarobkami. Podwładni będą zadowoleni. Generalnie lubiany i szanowany - dodaje nasz rozmówca.

Właściwy człowiek na właściwym miejscu

Podobnie wypowiada się o Dzierżaku szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, insp. Rafał Jankowski. "Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Można o nim powiedzieć, że na prewencji i na zabezpieczaniu imprez masowych zjadł zęby. Pomoże mu to w Warszawie" - mówi nam policjant.

Policjanci zwracają jednak uwagę na coś innego: na niespodziewane odejście dotychczasowego zastępcy komendanta głównego, Kamila Brachy. Mówią, że ta dymisja jest co najmniej zastanawiająca.

Wraca afera?

Jeden z funkcjonariuszy mówi w rozmowie z o2.pl, że to może być echo tzw. "afery podkarpackiej", w której pojawiały się nazwiska (i zatrzymania) funkcjonariuszy CBŚP. A Bracha był przecież szefem CBŚP. Nasz rozmówca wypowiada się jednak z dużą ostrożnością i nie próbuje ferować wyroków. Przekonuje także, że stara historia z południa Polski może w sprawie odejścia Brachy odgrywać istotną rolę, a sam Bracha "na pewno nie odszedł, jak mówi oficjalna wersja, na własne życzenie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(196)
ALBIN
rok temu
Bezzębny policjant kieruje policją w Warszawie .. to ci dopiero heca na cały Świat
PYTAM
rok temu
Ci ,którzy rozkazem żądają lodów pozostaną ?
Spy
2 lata temu
Niestety Policja w Polsce nie wyczerpuje definicji, która została dla niej stworzona. Z definicji władza nie powinna wpływać na jej działalność i funkcjonowanie celem wymuszenia posłuszeństwa bo to już zahacza o inną definicję innej formacji. Policja to umundurowana i uzbrojona formacja służąca społeczeństwu i przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Milicja to mundurowa formacja państwowa o charakterze policyjnym służąca do utrzymania systemu państwowego, walki z przestępczością oraz zapewnienia bezpieczeństwa publicznego. Dziękuję.
Wtajemniczony
2 lata temu
To ten co w 2012 r. zdecydował o awansie na Dowódcę OPP w Krakowie Hantera!!! Wg IPN Krzysztof B. był f-szem aparatu bezpieczeństwa z PRL. To ten co ukrył przed kontrola z NIK fakt, że to nie komisja ze stanu OPP zdecydowała o przyjęciu na stan jednostki LRADA z firmy w Białymstoku z krótkim kablem oraz za małym pokrowcem, tylko On. Dowodem jest jego pismo do KWP o pilny zakup kabla o stosownych wymiarach-patrz dziennik korespondencyjny Z. T i Z, dostępny w archiwum OPP. To ten, ktory po znajomości z podległym sobie Zastępca D-cy OPP a zarazem Przewodniczącym ówczesnej Terenowej Komisji Mieszkaniowej przy KWP Ryśkiem S. otrzymał mieszkanie służbowe na os. Uroczym i oddał w użytkowanie swojej córce Katarzynie. To ten co swego czasu zapomniał przekazać informację z narady służbowej w KWP, że DU 45 % należy się także policjantom z patroli zmotoryzowanych i aby sprawę wyciszyć polecił skontrolować za 3 lata wstecz 16 książek służby patrolowej i wypłacić ok. 100 000,00 PLN należnego świadczenia. Przy aferze z mydłem już to nie wypaliło. Gość nadzorujący te zagadnienia w OPP był za uczciwy i nie przyjmował żadnych łapówek. O dalszych poczynaniach dobrego gliniarza z 2011 r. w OPP a także Komendanta M. Dabka, który nie czytał ze zrozumieniem e-meili na swojej stronie internetowej ***zapytaj szefa*** i innych znajomych z OPP wkrótce (...).
Johnny R.
2 lata temu
Zmiany były i będą, tylko dlaczego z opóźnieniem. Dobrze, że zaczęli od góry, TYLKO SZKODA, że ponad 30 lat czekają ze zmianami w Sądach!
zez
2 lata temu
Pierwsze zadanie to ochrona orszaków. Metalowe pałki nie będą potrzebne.
Polak Mały
2 lata temu
A gdzie zamordowano Adolfa Kudlińskiego, nie w Kieleckiem?
Polak Mały
2 lata temu
A gdzie zamordowano Adolfa Kudlińskiego? Nie w Kieleckiem?
Niebieski
2 lata temu
A co to w Warszawie nie ma Policjantow ,tylko sciagaja az z Kielc.Miala byc tanie panstwo a teraz mieszkanie dla niego,wybierac powinni wszyscy policjanci z komendy a nie z gory plecaka rzucaja ,i pozniej duzo jest wolnych wakatow w jednostce.
logiczny
2 lata temu
Patrząc po pagonach tyle lat pracy i jeszcze nie na emeryturze ? ;)
kod
2 lata temu
Kielce to matecznik PIS zobaczcie ilu z Kielc przeszło na wyższe stanowiska. samych komendantów głównych , a nawet obecny przeszedł z Kielc
Joasia
2 lata temu
Ciekawe dlaczego
kos
2 lata temu
dziś system szybkiego awansu, jesteś z PIS awans bankowy , ta partia ma krótką ławkę. A zasługi to sprawa drugorzędna
olo
2 lata temu
ZA wczesna demokracja aby policja łaskawie patrzyła na łamanie prawa, i próby obalania władzy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić