Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Amerykanie otrzymali tajemnicze przesyłki z Chin. Ujawniono, co zawierają

155

Paczki trafiły do mieszkańców stanów Utah i Wirginia. Nadrukowano na nich napisy w języku chińskim. Władze ostrzegają, aby nie dotykać zawartości i zgłaszać wszystkie przypadki otrzymania "prezentu" z Chin.

Amerykanie otrzymali tajemnicze przesyłki z Chin. Ujawniono, co zawierają
Mieszkańcy Utah i Wirginii otrzymali przesyłki z Chin (Getty Images, Jorge Villalba)

Paczki oraz ich zawartość są badane przez służby celne i graniczne Stanów Zjednoczonych. Podobne przypadki zdarzyły się w Wielkiej Brytanii – do części mieszkańców dotarły przesyłki z Chin, błędnie oznaczone jako zawierające biżuterię.

Paczki z Chin – co zawierają?

Według ustaleń "New York Post" paczki z Chin zawierają nasiona. Na razie stanowi eksperci nie ustalili, jakie wyrastają z nich rośliny. Przedstawiciele Departamentu Rolnictwa stanu Wirginia ostrzegli, że może chodzić o jakiś gatunek inwazyjny.

Rodzaj nasion z opakowań obecnie pozostaje nieznany i mogą stanowić one gatunek inwazyjny – cytuje treść oświadczenia Departamentu Rolnictwa "The Hill".

Jedną z adresatek paczki jest Lori Culley. Mieszkanka stanu Utah otworzyła paczkę, będąc przekonaną, że zawiera ona zamówione z Chin kolczyki.

Otworzyłam ją (paczkę – przyp. red.) i znalazłam nasiona. Oczywiście to nie była biżuteria – opowiedziała Lori Culley w wywiadzie dla telewizji Fox 13.

Na razie nie władzom stanowym nie udało się potwierdzić, ilu dokładnie Amerykanów otrzymało paczki z nasionami.

Zobacz także: Zobacz też: Powódź w Chinach. Wschód kraju zmaga się z silnymi ulewami
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić