Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tajfun Haishen zbliża się do Japonii. Rząd przygotowuje się do uderzenia

6

Haishen cały czas przesuwa się w kierunku Japonii. Zgodnie z przewidywaniami ekspertów uderzy on w południowo-zachodnią część kraju. Mieszkańcy i służby zagrożonych obszarów nie ustają w wysiłkach, by jak najlepiej przygotować się na klęskę żywiołową.

Tajfun Haishen zbliża się do Japonii. Rząd przygotowuje się do uderzenia
Tajfun Haishen zbliża się do Japonii (Getty Images, Universal History Archive , Contributor)

Tajfun Haishen przesuwa się na północ z prędkością 30 kilometrów na godzinę. Towarzyszy mu wiatr, który osiąga nawet do 250 km/h. Eksperci szacują, że żywioł dotrze do Japonii w niedzielę 6 września.

Tajfun Haishen: Japonia przygotowuje się na uderzenie

Japońska Agencja Meteorologiczna wydała oficjalne ostrzeżenie. Dotyczy ono mieszkańców Okinawy i Kiusiu, do których zaapelowano o zachowanie maksymalnej ostrożności. Polecono im, aby mimo panującej pandemii COVID-19 poważnie rozważyli ewakuację.

Ludzie z obszarów dotkniętych (tajfunem – przyp. red.) nie powinni wahać się przed ewakuacją ze swoich domów, nawet jeśli obawiają się zarażenia koronawirusem – cytuje treść ostrzeżenia "Metro US".

Żeby zminimalizować szkody, w niedzielę 5 września dojdzie do odwołania części kursów pociągów, a w poniedziałek – już wszystkich. Zdecydowano się również na spuszczenie wody z 23 tam w sześciu prefekturach, co ma zapobiec powodzi.

Zobacz także: Zobacz też: Moment zawalenia mostu na Tajwanie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić