Tajlandia. Brytyjczyk zaginął w dżungli. Znalazł się po kilku dniach

3

Barry Leonard Weller wybrał się w odwiedziny do przyjaciół z Tajlandii, jednak nigdy do nich nie dotarł. Brytyjczyk zaginął w trakcie przeprawiania się motorem przez dżunglę. Aby odnaleźć 72-latka, konieczna była mobilizacja zespołu wolontariuszy.

Tajlandia. Brytyjczyk zaginął w dżungli. Znalazł się po kilku dniach
Brytyjczyk zaginął w trakcie przeprawy przez dżunglę. 72-latka poszukiwał zespół lokalnych wolontariuszy (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images)

Jak podaje ABC News, dramat Brytyjczyka rozegrał się w prowincji Khon Kaen w północno-wschodniej części Tajlandii. W poszukiwaniach 72-latka wzięli udział lokalni wolontariusze. Wśród nich był Nattapat Tadee – znalazł się w zespole, który ostatecznie odnalazł zaginionego.

72-latek zaginął w dżungli. Poszukiwania trwały przez trzy dni

Nattapat Tadee relacjonował, że zaginiony został odnaleziony na formacji skalnej. 72-latek tłumaczył, że wspiął się na nią, aby dojrzeć właściwą drogę. Ponieważ nie był w stanie samodzielnie zejść i bezpiecznie wrócić do ludzkich siedzib, spędził trzy dni bez jedzenia.

Brytyjczyk przetrwał, ponieważ przez cały czas popijał wodę z kałuż na skałach. Robił to za pomocą "słomek" z rosnących na formacji kępek trawy. Senior zgubił buty i był ubrany wyłącznie w szorty oraz rozpiętą koszulę.

Zobacz także: Zobacz też: Pyton połknął ofiarę. Świadkowie musieli wezwać służby

Mimo że 72-latek spędził w dżungli aż trzy doby, poza ranami na stopach nie miał żadnych poważniejszych obrażeń. Barry Leonard Weller nie krył wdzięczności wobec ratowników, którym wielokrotnie dziękował za poświęcenie i uratowanie mu życia.

Tak, jestem niesamowicie szczęśliwy. Nigdy w życiu nie byłem tak szczęśliwy. Bolą mnie stopy, ale poza tym jestem szczęśliwy. (...) Dziękuję wszystkim. Dziękuję wszystkim wolontariuszom – cieszył się Barry Leonard Weller (ABC News).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić