Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Tajna wizyta Kim Dzong Una wyszła na jaw. Nie wróży niczego dobrego

23

Lider Korei Północnej oficjalnie dąży do denuklearyzacji swojego państwa. Jednak ostatnie wydarzenia wskazują, że Kim Dzong Un nie wypełnia międzynarodowych zobowiązań. W tajemnicy odwiedził fabrykę, w której mają trwać prace nad bronią jądrową.

Tajna wizyta Kim Dzong Una wyszła na jaw. Nie wróży niczego dobrego
Kim Dzong Un odwiedził fabrykę, w której trwają prace nad bronią jądrową (KCTV)

Zgodnie z wersją przedstawioną na arenie międzynarodowej Korea Północna rozpoczęła proces denuklearyzacji w 2018 roku. Jednak według ustaleń "NK News" mimo oficjalnych deklaracji Kim Dzong Un udał się z wizytą wizytą do fabryki, w której do tej pory trwały prace nad bronią jądrową.

Korea Północna prowadzi prace nad bronią jądrową?

Dziennikarze "NK News" przeanalizowali materiał wyemitowany przez państwową północnokoreańską telewizję KCTV. W tle wystąpienia Kim Dzong Una dostrzegli banner propagandowy, informujący o wizycie przywódcy w danym miejscu.

Miejsce uchwycone na nagraniu to fabryka, w której trwały prace nad bronią jądrową. Potwierdziły to m.in. zdjęcia satelitarne wykonane nad tym obiektem. Dziennikarze przypuszczają również, że materiał z wizyty został wyemitowany w KCTV z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Pozostałe północnokoreańskie media miały informować o obecności Kima w tej okolicy wcześniej niż telewizja.

Wątpliwości wobec wywiązywania się przez Kim Dzong Una ze zobowiązań wyraził niedawno Donald Trump. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do międzynarodowej opinii publicznej, aby wsparła jego wysiłki w zweryfikowaniu zapewnień północnokoreańskich władz, że dążą do denuklearyzacji. Część ekspertów wyraziła opinię, że materiał sprzed fabryki celowo został wyemitowany właśnie teraz, aby stanowić ostrzeżenie dla Donalda Trumpa.

Zobacz także: Zobacz też: Broń nuklearna zakończy wszystkie wojny. Kim Dzong Un zapewnia, że jego kraj może czuć się bezpiecznie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić