aktualizacja 

Tak Brytyjczycy komentują słowa Kaczyńskiego. "A myślałem, że słyszałem już wszystko"

143

"Jak kobieta do 25. roku daje w szyję, to nie jest to dobry prognostyk" - stwierdził ostatnio Jarosław Kaczyński w kontekście niskiej dzietności w Polsce. Słowa prezesa PiS oburzyły nie tylko Polaków. Po nagłośnieniu sprawy przez "The Guardian" kontrowersyjną wypowiedź krytykują także Brytyjczycy.

Tak Brytyjczycy komentują słowa Kaczyńskiego. "A myślałem, że słyszałem już wszystko"
Brytyjczycy komentują wypowiedź Kaczyńskiego (Facebook, PAP)

Podczas sobotniego spotkania z wyborcami w Ełku Jarosław "zdiagnozował" przyczyny kryzysu demograficznego w Polsce. Polska należy do państw europejskich o najniższym współczynniku dzietności w Europie. Zdaniem prezesa partii rządzącej powodem takiego stanu rzeczy jest alkoholizm wśród młodych kobiet.

Jeśli się utrzyma taki stan, że do 25. roku dziewczęta piją tyle samo, co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie. Nie jestem zwolennikiem bardzo wczesnego macierzyństwa, no bo kobieta też musi dojrzeć, żeby być dobrą matką, ale jak do 25. roku daje w szyję, trochę żartuję, ale to nie jest dobry prognostyk w tych sprawach - stwierdził Kaczyński.

Lider dodał przy tym, że kobiecie wystarczą dwa lata spożywania alkoholu, by się od niego uzależnić. W przypadku mężczyzny miałoby to być lat 20. Swoją wypowiedzią Kaczyński rozpętał istną burzę.

Postawa byłego premiera nie spodobała się wielu osobom, nie tylko politykom opozycji, ale także czołowym postaciom ze świata polskiego show-biznesu. Kłamstwo politykowi zarzucają też eksperci, którzy wskazują, że nie ma żadnych danych wskazujących, jakoby rzeczywiście to nadużywanie alkoholu przez Polki prowadziło do mniejszej liczby urodzeń.

Brytyjczycy reagują na słowa Kaczyńskiego

Sprawa odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce. Artykuł na temat oburzających słów polskiego polityka opublikował m.in. brytyjski dziennik "The Guardian". "Politycy opozycji, celebryci i inne osoby określiły 73-latka jako oderwanego od rzeczywistości i patriarchalnego, nazywając jego komentarze nonsensem" - czytamy w artykule.

Pod tekstem udostępnionym na oficjalnym profilu dziennika na Facebooku popłynęła fala krytycznych komentarzy. Brytyjscy internauci nie zostawili suchej nitki na Jarosławie Kaczyńskim.

Za niski wskaźnik urodzeń obwiniałbym mężczyzn, którzy mówią takie rzeczy - czytamy.
Czy mogę grzecznie zasugerować, że pomoc finansowa i dotowana opieka nad dziećmi mogą być pomocne? - pyta retorycznie jedna z kobiet.
Prawdziwe pytanie dla mnie brzmi, jak tacy ludzie jak on się tam dostają [do władzy - przyp. red] i tam zostają (na zawsze, sądząc po jego wyglądzie) - pisze internauta.
Wyobrażam sobie, że szepcze mu do ucha Kościół rzymskokatolicki - komentuje ironicznie inna osoba.
A myślałem, że słyszałem już wszystko - puentuje ktoś inny.

To tylko kilka z negatywnych komentarzy, które pojawiły się pod publikacją dotyczącą słów Kaczyńskiego. Żadna z komentujących osób nawet nie próbowała obronić postawy lidera PiS. Większość za to wytknęła mu brak logiki w toku myślenia i koncentrowanie się na nieodpowiednich aspektach rzeczywistego problemu.

Zobacz także: Śmiech Kaczyńskiego. "Zaatakował kobiety, bo się ich boi, bo nie poznał żadnej oprócz własnej matki"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić