aktualizacja 

Ludzie kpią z Kaczyńskiego. Przykładem jest 27-letnia Kinga Duda

995

W mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja na temat słów Jarosława Kaczyńskiego dot. dzietności kobiet. Karolina Korwin-Piotrowska oraz internauci zwrócili uwagę, że prezes PiS przy okazji uderzył swoim wystąpieniem w Kingę Dudę, która pomimo że w listopadzie skończy 27 lat, nie ma dzieci.

Ludzie kpią z Kaczyńskiego. Przykładem jest 27-letnia Kinga Duda
Czy Kaczyński chciał obrazić córkę Andrzeja Dudy? (PAP, Tomasz Waszczuk)

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Ełku wywołało ogromne poruszenie. 5 listopada lider PiS wypowiedział się na temat wpływu alkoholizmu na dzietność Polek. Przedstawiona przez niego teza odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych i nie spodobała się wielu osobom.

Jeżeli na przykład utrzyma się taki stan, że do 25. roku życia dziewczęta, młode kobiety, piją tyle samo co ich rówieśnicy, to dzieci nie będzie - powiedział prezes PiS-u.

Kaczyński w ponad minutowej wypowiedzi wysnuł niespodziewaną dla wielu tezę. Stwierdził, że kobiety nie będą rodzić wystarczająco dzieci, jeżeli do 25. roku życia będą piły tak dużo alkoholu, jak mężczyźni w tym samym wieku. Lider Prawa i Sprawiedliwości dodał, iż mężczyzna, aby popaść w alkoholizm, musi pić alkohol przez 20 lat, a kobieta - tylko przez 2 lata. Wypowiedź polityka spotkała się z gromkimi brawami zgromadzonych osób, mimo że trudno znaleźć potwierdzenie tych słów w badaniach.

Pamiętajcie, że mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm, to musi pić nadmiernie przeciętnie przez 20 lat. Jeden krócej, drugi dłużej, bo to zależy od cech osobniczych. A kobieta tylko dwa - mówił Kaczyński.

Wiele Polek poczuło się poruszonych po słowach prezesa PiS. Temat kontrowersyjnej wypowiedzi był szeroko analizowany w mediach społecznościowych. Internauci zwrócili uwagę, że wśród bezdzietnej grupy kobiet spełniającej kryterium wiekowe Kaczyńskiego jest córka prezydenta Andrzeja Dudy. 21 listopada 2022 roku Kinga Duda będzie obchodzić urodziny, a jak dotąd nie urodziła dziecka.

Pani Kinga Duda, rocznik 95, nie słyszała, mam nadzieję, wczorajszych słów prezesa partii - napisała na Twitterze jedna z internautek.

Wśród osób, które zwróciły uwagę na zależność była Karolina Korwin-Piotrowska. Dziennikarka opublikowała na Instagramie zrzut ekranu z Wikipedii.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

"Cała Polska wstrzymuje oddech"

Krzywdzące zdaniem wielu Polek słowa Kaczyńskiego dot. również Kingi Dudy. Internauci zastanawiali się na Twitterze, czy prezes PiS był świadomy, że swoim wystąpieniem uderzy również w córkę prezydenta Andrzeja Dudy. Niektórzy przypomnieli również, że w przeszłości pojawiły się zdjęcia prezydenckiej córki, która piła alkohol i paliła papierosy podczas jednej z imprez.

Do tablicy została wywołana bezdzietna 26-latka - Kinga Duda. Cała Polska wstrzymuje oddech i czeka na jej komentarz - stwierdził komentujący.
Kinga Duda, lat 26, brak dzieci. Też pije? - napisał z przekąsem w odpowiedzi na słowa Kaczyńskiego internauta.
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić