Tak dokazują młode kuny. "Kto pamięta trzepak, ten wie…"

6

Lasy Państwowe opublikowały w swoich mediach społecznościowych niezwykłe nagranie, na którym widać dwie młode kuny. Zwierzęta wspięły się nocą na drzewo i zaczęły razem dokazywać.

Tak dokazują młode kuny. "Kto pamięta trzepak, ten wie…"
Kuny dokazują w lesie. (Facebook)

Lasy Państwowe opublikowały w mediach społecznościowych niezwykłe nagranie, które udowadnia, że nocą las tętni życiem. W kadrze możemy zauważyć dwie młode kuny, które wspólnie wspięły się na drzewo, a później zaczęły harcować.

Harce młodych kun

Młode kuny biegały po gałęziach, skakały i wzajemnie się zaczepiały. W opisie filmu można przeczytać kilka faktów na ich temat.

Nocą las tętni życiem! W dzień ich za bardzo nie widać, ale po zmroku uaktywniają się kuny, które za młodu, gdy jeszcze się nie rozeszły, uwielbiają się ze sobą bawić. Po opuszczeniu terytorium matki i zajęciu własnego "rewiru" kuny robią się jednak bardzo terytorialne - czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wbiegł prosto pod auto. Bezmyślne zachowanie 16-latka nagrane

We wpisie pojawiła się także ciekawostka na temat kun. Zwierzęta te po opuszczeniu terytorium matki i zajęciu własnego terenu robią się bardzo terytorialne. Mają przez to dziwne skłonności, za co wielu ludzi ich nie lubi.

Kuny często niszczą elektronikę lub przedmioty pozostawione przez człowieka. Stają się także bardzo agresywne po wyczuciu innego osobnika. Wtedy gryzą wszystko, co mają pod ręką. Ze wpisu wynika, że takie zachowanie kun nie do końca jest wyjaśnione.

Prawdopodobnie jest to kwestia wrodzonej ciekawości tych zwierząt, która nakazuje im "sprawdzanie" nowych elementów otoczenia (oczywiście zębami!), skłonność do zabawy nimi, a w jakimś stopniu zapewne również wspomniany terytorializm - czytamy.

Nagranie udostępniono także na platformie X. Tam jednak pominięto ciekawostki o kunach. Lasy Państwowe odniosły się tam do zabaw znanych wszystkim z dzieciństwa. "Kto pamięta trzepak, ten wie..." - napisano.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić