Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Gang dzieciaków. Nagranie z Nowego Targu

164
Podziel się:

Gang nieletnich usiłował okraść automat do gier w jednej z galerii na terenie Nowego Targu. Wszystko nagrały kamery monitoringu. Materiały zgromadzone w sprawie zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich.

Gang dzieciaków. Nagranie z Nowego Targu
Gang nieletnich usiłował okraść automat do gier w jednej z galerii na terenie Nowego Targu. (Policja)

Pod koniec września br. w jednej z galerii na terenie Nowego Targu doszło do włamania do automatu do gier. W związku z popełnionym przestępstwem złożono w nowotarskiej komendzie formalne zawiadomienie.

Policjanci wszczęli dochodzenie w tej sprawie. Zebrali dowody, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady oraz nagrania monitoringu. Podczas prowadzonych czynności ustalono, że za sprawą usiłowania kradzieży z włamaniem stoi czterech chłopców z Nowego Targu, w wieku od 12 do 16 lat.

16-latkowi pomagało trzech młodszych kolegów

Podczas "skoku" najstarszy z nich, 16-latek osłaniany przez 15-latka, zniszczył zamek w drzwiczkach od automatu do gier i próbował ukraść monety. Dwóch chłopców w wieku 12 i 14 lat stało "na czatach" i pilnowało, czy ktoś nie nadchodzi. Ostatecznie nie udało im się ukraść pieniędzy, bo… kasetka była pusta.

Dwóch najstarszych było dobrze znanych policjantom z zespołu ds. nieletnich m.in. za kradzieże. Najstarszy z grupy za swoje postępowanie i czyny karalne obecnie przebywa już w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

W listopadzie materiały w sprawie usiłowania włamania zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na wiek chłopców.

Za popełniony czyn karalny sąd może zastosować środki przewidziane w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, np. ustanowić nadzór odpowiedzialny rodziców, zastosować nadzór kuratora, skierować do organizacji zajmującej się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym czy terapeutycznym, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczo-terapeutycznym.

Zobacz także: Druzgocący sondaż dla PiS ws. Mejzy. Czarnecki komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(164)
Gość
5 miesięcy temu
A gdzie są rodzice? No tak, zajęci zarabianiem kasy, a co robią ich dzieci nie mają bladego pojęcia. Bezstresowe wychowanie wychodzi...
Siema
10 miesięcy temu
trenują przed styczniowym skokiem na kasę
vgfcvc
10 miesięcy temu
mogli isc do szpitali okrasc sale w ktorej trzeba placic za TV tam to dopiero kradną obywateli gdy w kazdej sali szpitala spolecznego powinien byc tv i parking za darmo
Kulawy
10 miesięcy temu
Nowe pokolenie PiS-u sobie rośnie.
***** ***
10 miesięcy temu
Młodzieżówka PiS już się kształci w złodziejstwie...
fakty
10 miesięcy temu
Tam się młodzież nudzi, zanim zabiją się po pijaku albo trafią do więzienia. Najpierw trzeba coś ukraść na wódę.
eje
10 miesięcy temu
W krajach latynoskich były brygady eliminujące takie grupy. Wiadomo że z tych członków gangu nic dobrego nie wyrośnie.
wen kroy
10 miesięcy temu
Czy oni nie maja w szkołach religii? Przecież tam powinni uczyć - siódme nie kradnij.
bunt
10 miesięcy temu
Czy tym dzieciom,początkującym, przestępcom udzielono już pomocy psychologicznej? Pewnie winna będzie szkoła, bo nie miała procedur.
asd
10 miesięcy temu
Takie gangi dziecięce są w każdym mieście ulubiony ich towar to kolorówka i słodycze. Dobrze wiedza, że personel boi się ich zatrzymywać aby nie mieć problemów z prawem.
sam
10 miesięcy temu
No kary są skandalicznie wysokie !!!! Przecież kochane dzieciaczki będą miały traumę do końca życia !!!!
podatnik
10 miesięcy temu
he heh, to są te dzieciory, które wg 500plusek bedą pracowały na moją emeryturę. Raczej to ja muszę utrzymywać patusów, a jak widać w przyszłości i ich dzieciory w więzieniach.
AdamAdamowicz
10 miesięcy temu
Nieletni po ukończeniu 14 lat powinni być sądzeni jak dorośli
dwuręki
10 miesięcy temu
Napadli na jednorękiego bandytę. Jak im nie wstyd. Na niepełnosprawnego?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić