Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Relacje Kaczyńskiego z Rydzykiem. Polityk PiS się wygadał

460
Podziel się

W minioną sobotę Radio Maryja świętowało 30. rocznicę. Z tej okazji do Torunia przybyło wielu polityków Zjednoczonej Prawicy. Na uroczystościach zabrakło jednak Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z polityków partii rządzącej zdradził, jak wyglądają obecne relacje założyciela rozgłośni Tadeusza Rydzyka i prezesa PiS.

Relacje Kaczyńskiego z Rydzykiem. Polityk PiS się wygadał
Tadeusz Rydzyk i Jarosław Kaczyński. (PAP, Tytus Żmijewski)

W sobotę 4 grudnia toruńska rozgłośnia obchodziła 30. rocznicę. Oprócz wielu wiernych z całej Polski do Torunia przyjechali także czołowi politycy m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, poseł Antoni Macierewicz oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na uroczystościach zabrakło jednak przyjaciela Tadeusza Rydzyka, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Powodem jego nieobecności miał być szczyt partii prawicowych i konserwatywnych, który odbył się w sobotę rano.

Z okazji okrągłego jubileuszu Radia Maryja, Kaczyński przekazał list, który odczytał podczas uroczystości minister obrony Mariusz Błaszak. Nie zabrakło w nim gorących podziękowań dla o. Tadeusza Rydzyka.

"Bóg zapłać Ojcze Dyrektorze za to wszystko, co uczyniłeś dla Kościoła, dla Polski i dla nas (...). Dziękujemy również Panu Bogu za ten wielki dar, jakim jest dla nas osoba czcigodnego o. Tadeusza Rydzyka (…). Mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja, że nadaje telewizja Trwam, że wychodzi Nasz Dziennik, że działają fundacje i inne przedsięwzięcia.(...) - napisał w liście Jarosław Kaczyński.

"Relacje między Kaczyńskim a o. Rydzykiem są bardzo dobre"

Mimo serdecznych słów i pochwał pod adresem o. Tadeusza Rydzyka Jarosław Kaczyński nie znalazł czasu, by choć na chwilę pojawić się w Toruniu. "Super Express" zapytał bliskiego współpracownika prezesa PiS o jego stosunki z o. Tadeuszem Rydzykiem. Odpowiedź polityka rozwiała wszelkie wątpliwości.

Pan prezes jako lider obozu, który rządzi jednym z kilku najważniejszych krajów w UE, odpowiada też za politykę międzynarodową. Napisał jednak bardzo ciepły list do uczestników urodzin Radia Maryja w Toruniu. Relacje między Jarosławem Kaczyńskim a o. Rydzykiem są bardzo dobre. I tak jest od lat. I są one bardzo dobre zarówno w słowie, jak i w czynie. I tu się nic nie zmieni - powiedział europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z "Super Expressem"
Zobacz także: "Skandaliczne słowa" Kaczyńskiego. Śmiszek oburzony
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(460)
ONR
miesiąc temu
Dużo zdrowia i oczywiście zwycięstwa w wyborach
Antkler1
miesiąc temu
Z tego powodu jest mi wszystko jedno i serdeczne buk zapłać.aaaa i przy okazji usuńcie te porn anonse
dr honoris ka...
miesiąc temu
a się uchachałam, dobry kabaret, tylko, ze to rzeczywistość w tekturowym państwie, pardon - "jednym z kilku najważniejszych w UE."
Tutejszy
miesiąc temu
Prędzej, czy później ludzie się wam odwdzięczą. W taki, czy inny sposób.
PO=PiS=SS
miesiąc temu
Szatan też w Boga wierzy i to w sumie najmocniej.
Wladek
miesiąc temu
Haha hahahaha hahahahaha hanha haha Hahahahahaha dobre hahaha
suweren
miesiąc temu
Co uczynił dla was ale nie za darmo a wy mu płacicie kasą narodu a na to zgody nie macie i kasę oddacie.
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Organizacja Watchdog domaga się, aby ojciec Rydzyk ujawnił, ile jego imperium otrzymało dotacji z budżetu i jak je wydaje. Jest rzeczą oczywistą, że ojciec Rydzyk nie będzie skory do podawania takich danych, jeśli dotacje służyły do przeprania pieniędzy z jakiś przekrętów. Należy mieć na uwadze, iż fundacje ojca Rydzyka (jak i w ogóle finanse Kościoła) wręcz idealnie nadają się to takiego celu; fiskus się nimi nie interesuje i nie sprawdza, tak samo służby ze strachu nie przeprowadzają tam kontroli, więc gdyby faktycznie chodziło o pranie brudnych pieniędzy, to również niektóre ważne osoby z rządu (czyli z PiS) mogą być w tym umoczone... Jak mówi się ojciec Rydzyk, to myśli się Kościół, a jak pokazuje historia, Kościół był zamieszany w różne afery i przestępstwa (łącznie ze zbrodniami), jeśli Kościół miał w tym interes w umocnieniu swojej pozycji, a przede wszystkim, pozyskania jeszcze więcej mamony, bo to ona jednak Kościół realnie najbardziej ubogaca...
A.A.
miesiąc temu
RYDZYK - 350 MILIONÓW UKRADZIONYCH Z BUDŻETU PAŃSTWA - JAKO DAR KACZYŃSKIEGO DLA ....... "ZAKONNIKA" !!!!!
nie do wiary
miesiąc temu
Ale wazelina. Obrzydliwe. Bez żadnych skrupułów do swoich podłych działań wykorzystują religię i samego Najwyższego.
ModJ
miesiąc temu
Zamiast kolejnych przykrych komentarzy pod adresem ludzi kościoła, może by tak dobry rachunek sumienia zrobić i skorzystać z Sakramentu spowiedzi? Tak, własnie tam - przez pośrednictwo świętych, ale i błądzących kapłanów - Chrystus przebacza, leczy, podnosi, przytula...
Norman
miesiąc temu
Już nie długo przestanie istnieć ta telewizja i to radio... Spokojnie poczekamy na wybory
staoheu
miesiąc temu
Jeden diabel (kaczynski) gratuluje drugiemu diablu (rydzyk). A narod stoi i sie przyglada. Nic tylko pogratulowac.
Winicjusz(5)
miesiąc temu
Na obchody 30. rocznicy Radia Maryja do hali w Toruniu przybyły tłumy (co na to sanepid?), ale wbrew pozorom nie jest to powód do zadowolenia dla ojca Rydzyka (jak i w ogóle dla Kościoła). Recz jasna, zawartość kopert bardzo się przyda, ale zwyczajową daninę składali prawie wyłącznie fani, którym ZUS co miesiąc śle emerytury. Młodzieży bardzo mało, więc Kościół chyba zdaje sobie sprawę, że to już jego ostatnie podrygi, gdyż następne pokolenia, gdy będą chciały się wybrać do jakiegoś kościoła [byłego], to raczej na drinka, potańczyć, zrobić zakupy...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić