aktualizacja 

Tak mieszka Donald Tusk. Gotowi?

407

Donald Tusk prawdopodobnie zostanie ponownie premierem Rzeczypospolitej Polskiej. Doświadczony polityk, który piastował stanowisko szefa Rady Europejskiej, mieszka na co dzień w Sopocie. Odruchowo można założyć, że Tusk opływa w luksusy, ale prawda jest zupełnie inna.

Tak mieszka Donald Tusk. Gotowi?
Tusk ogląda bajkę z wnuczkami (Instagram, Donald Tusk)

Donald Tusk jest politykiem, który w swojej karierze sprawował najważniejsze funkcje. Był premierem w latach 2007-2014. Potem przyszła pora na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej. Tusk postanowił jednak wrócić do polskiej polityki. Jeszcze raz stanął w szranki z Jarosławem Kaczyńskim. Choć Koalicja Obywatelska dostała mniej głosów niż Prawo i Sprawiedliwość, to ona we wspólnym rządzie z Lewicą i Trzecią Drogą będzie rządziła w Polsce. Donald Tusk znów zostanie szefem rządu.

Mieszkanie Donalda Tuska. Skromne i przytulne

Donald Tusk z dumą mówi o swoim kaszubskim pochodzeniu. Urodził się Gdańsku, ale na co dzień mieszka w Sopocie. "Super Express" pokazał, jak wygląda mieszkanie Tuska. Polityk zajmuje z żoną mieszkanie w przedwojennej kamienicy o powierzchni 60 metrów kwadratowych. Choć wydawałoby się, że były i przyszły premier powinien pławić się w luksusach, prawda jest zupełnie inna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wymowne obrazki z Sejmu. Nerwowe reakcje Kaczyńskiego, Kamiński nie mógł przejść

Mieszkanie Tusków składa się z trzech pokoi i kuchni. "SE" przypomina, że Małgorzata Tusk w książce "Między nami" opisała ze szczegółami, jak wygląda lokal. - Uwielbiam to mieszkanie, mimo że nie jest słoneczne, że zimą ciągnie od piwnicy i płacimy bardzo duże rachunki za gaz, bo jest tak zimno, że grzejemy na potęgę - mówiła żona Tuska.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Donald Tusk sam często udostępnia w sieci zdjęcia i pokazuje, jak wygląda domowe ognisko. Premier lubi spędzać czas ze swoimi wnuczkami. Chętnie pokazuje, jak się z nimi bawi lub ogląda telewizję.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jak przypomina "SE", Małgorzata Tusk przed laty opowiadała o wnętrzach mieszkania. Mówiła w rozmowie z TVP, iż w salonie jest kącik wnuków z zabawkami i książkami. Jest tam także biurko, przy którym polityk chciał pracować, ale zajęły je pamiątki.

Mieszkanie Tuska jest zwyczajnie umeblowane. Nie brakuje regałów na liczną kolekcję książek. Kuchnia urządzona jest prosto i funkcjonalnie. Na ścianach wisi bardzo dużo obrazów, a na półkach widać zdjęcia, figurki i inne bibeloty. Donald Tusk ma także w swoim mieszkaniu sporych rozmiarów kanapę, gdzie można odpocząć, a także wygospodarowane miejsce do pracy.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: RST
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić