Tusk zalicza wpadkę za wpadką. Pokazał hasło

37

Donald Tusk zaliczył kolejną wpadkę związaną z wrażliwymi danymi. Na sali sejmowej odblokował telefon, nie kryjąc się z tym w żaden sposób. Dzięki nagraniom z obrad można więc z łatwością odkryć jakie były premier ma hasło do telefonu.

Tusk zalicza wpadkę za wpadką. Pokazał hasło
Donald Tusk zaliczył kolejną wpadkę. (PAP, X)

Donald Tusk nie ma ostatnio szczęścia do elektroniki i kamer. Zaledwie kilka dni po pokazaniu danych z karty płatniczej, odsłonił przed wszystkimi kod do odblokowania telefonu.

Były premier przybył na inauguracyjne posiedzenie Sejmu. W trakcie zaprzysiężenia skorzystał z telefonu, nie zwracając jednocześnie uwagi na wszechobecne kamery. Na nagraniach udało się uchwycić passcode do telefonu Donalda Tuska.

O wpadce natychmiast zrobiło się głośno w mediach. Wiele osób wskazało, że politycy powinni być odpowiednio szkoleni, aby nie dochodziło do podobnych sytuacji. Jeszcze kilka dni temu mówiono o tym, że Donald Tusk pokazał wszystkim swój numer karty płatniczej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Konfederacja poza Prezydium Sejmu? Wytknął nowej koalicji hipokryzję

Donald Tusk, który odwiedził słynną pizzerię w Jagodnie, udostępnił filmik, na którym widać moment płatności kartą. Na czerwonej karcie widać z kolei nazwę banku i część numerów.

Warto pamiętać, że przy znajomości banku, można z łatwością odgadnąć pierwszą część numer karty, ponieważ ta jest stała. Nawet przy słabej jakości nagrania same kształty wystarczą, aby ustalić kolejne cyfry. Oszuści działający w sieci tylko czekają na tego typu informacje, szczególnie od osób znanych.

Na nagraniu nie widać wszystkich danych takich jak CVC/CVV2. Warto jednak pamiętać, że podawanie tego numeru nie wszędzie jest konieczne. W wielu serwisach wystarczy numer karty lub tylko cztery ostatnie cyfry.

Portal Niebezpiecznik radzi, aby w takim przypadku zablokować kartę. Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie próbował wykorzystać ujawnione dane. Należy także pamiętać o tym, aby w przyszłości nie popełniać takich błędów.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić