Tak mieszkańcy wchodzą do najwyższego budynku świata. Wideo podbija sieć

11

Szerokim echem w mediach społecznościowych odbiło się nagranie wideo zarejestrowane w Burdż Chalifa. Autorka pokazała, jak wygląda wejście do najwyższego budynku świata dla jego mieszkańców. Filmik zdobył na TikToku ogromną popularność.

Tak mieszkańcy wchodzą do najwyższego budynku świata. Wideo podbija sieć
Mieszkańcy nie mają łatwo (TikTok)

Od stycznia 2009 roku Burdż Chalifa jest najwyższym budynkiem na świecie. To właśnie ta konstrukcja osiągnęła zawrotną wysokość 828 metrów. Od tego czasu nikt nie pobił tego rekordu, a dubajski drapacz chmur nadal wzbudza ogromne emocje. To właśnie tam można wjechać na najwyższy taras widokowy świata.

Ogromny budynek został wykorzystany na wiele sposobów. Burdż Chalifa liczy ponad 200 pięter. Wewnątrz ulokowano m.in meczet na 158. piętrze, basen na 76. piętrze i pierwszy na świecie hotel pod marką Armaniego. Warto pamiętać, że chociaż trudno to sobie wyobrazić to niektóre z pięter zostały przeznaczone na mieszkania. Koszt zakupu jednego z nich wynosił miliony dolarów.

Wielopoziomowa weryfikacja

Mieszkanie w Burdż Chalifa to luksus, na który mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Posiadanie tam lokalu na własny użytek to oznaka bogactwa i prestiżu. Jedna z mieszkanek pokazała na TikToku, jak wygląda procedura wejścia do drapacza chmur przeznaczonej właśnie dla mieszkańców. Autorka posługiwała się specjalnie zaprogramowaną kartą dostępową.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Na filmie widać, że mieszkańcy każdorazowo muszą poddać się wielopoziomowej weryfikacji. Mieszkanka pokazała w nagraniu, że przed dostaniem się do apartamentu musi aż dziesięciokrotnie przykładać swoją kartę-klucz do rozmaitych czytników. Po drodze do domu pokonała windy oraz mniejsze i większe klatki schodowe. Niewątpliwie można uznać to za minus mieszkania w Burdż Chalifa. Warto zwrócić uwagę, że dostęp do apartamentów musi być utrudniony, gdyż w innym przypadku mógłby dostać się tam każdy.

Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić