Próba zamachu na wiceprezydent Argentyny. Wstrząsające nagranie

15

W Buenos Aires doszło do próby zamachu na wiceprezydent Argentyny Cristinę Fernández de Kirchner. Napastnik wymierzył pistolet w twarz byłej prezydentki, ale broń się zacięła. Sprawca został już zatrzymany. Do sieci trafiło mrożące krew w żyłach nagranie z incydentu.

Próba zamachu na wiceprezydent Argentyny. Wstrząsające nagranie
Próba zamachu na wiceprezydent Argentyny (Licencjodawca)

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 1 września wieczorem przed domem argentyńskiej wiceprezydent Cristiny Fernández de Kirchner w Buenos Aires. Incydent został zarejestrowany na wideo, a nagranie w nocy obiegło media społecznościowe.

Próba zamachu na wiceprezydent Argentyny

Na wideo widać wiceprezydent w towarzystwie ochroniarzy, przeciskającą się przez zebrany na ulicy tłum. Nagle ktoś wyciąga pistolet tuż przed twarzą wiceprezydent i pociąga za spust. Broń na szczęście nie wystrzeliła.

Napastnik został zatrzymany kilka sekund po incydencie. Jak podaje BBC, jest to 35-letni Brazylijczyk. Służby obecnie próbują ustalić motyw jego działania. Rzecznik lokalnej policji poinformował agencję Reutera, że broń została znaleziona kilka metrów od miejsca zdarzenia.

Przemawiając do narodu późnym wieczorem w czwartek, prezydent Argentyny Alberto Fernández nazwał zdarzenie "próbą zabójstwa" i powiedział, że zamach na życie Kirchner był jednym z "najpoważniejszych" incydentów od czasu powrotu kraju do demokracji w 1983 roku.

Możemy się ze sobą nie zgadzać, możemy mieć głębokie nieporozumienia, ale mowa nienawiści nie może mieć miejsca, ponieważ rodzi przemoc i nie ma szans na współistnienie przemocy z demokracją – oświadczył Fernández, cytowany przez BBC.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wokół Cristiny Fernández de Kirchner narosło ostatnio sporo kontrowersji z powodu zarzutów, jakie postawiła jej prokuratura. Argentyńska wiceprezydent oskarżona jest o udział w nielegalnym stowarzyszeniu i oszustwa w administrowaniu dobrem publicznym.

W miniony poniedziałek prokurator Diego Luciani zażądał dla byłej prezydent kary 12 lat więzienia i dożywotniego pozbawienia prawa sprawowania urzędów publicznych. W sobotę w kraju odbyły się demonstracje, w ramach których tysiące zwolenników Kirchner wyszły na ulice.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zamach na Dugina to dopiero początek? Ekspert mówi o "basztach Kremla"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić