Polityk się wygadał. Powiedział, jaką ksywkę ma w PiS Andrzej Duda

861

Były działacz PiS Jan Filip Libicki wyjawił, jak politycy PiS nazywają prezydenta Andrzeja Dudę. Twierdzi, że w ten sposób dobrze opisują jego rolę polityczną w obozie rządzącym.

Polityk się wygadał. Powiedział, jaką ksywkę ma w PiS Andrzej Duda
Andrzej Duda (PAP)

Obecnie Jan Filip Libicki jest senatorem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Kiedyś natomiast spełniał się w roli działacza PiS.

Ostatnio został zapytany o to, czy prezydent Andrzej Duda mógłby skonstruować nową siłę polityczną. Jego odpowiedź była wręcz bezlitosna.

Nie wydaje mi się, by pan prezydent w sensie sprawności politycznej, był politycznie zdolny do skonstruowania czegokolwiek samodzielnego. Pan prezydent przez te prawie 6 lat wskazuje, że jest dekoracją dla obozu PiS. Tak jest zresztą traktowany przez bardzo wielu parlamentarzystów PiS - skomentował Libicki, cytowany przez "Super Express"

Andrzej Duda ma taką "ksywkę"

Przy tej okazji Libicki wygadał się, jak politycy PiS nazywają Andrzeja Dudę.

Jest nazywany w prywatnych rozmowach "Andrzejkiem". Nikt o prezesie nie mówi "Jareczek", tylko z wielkim szacunkiem pan prezes, prezes... Pan prezydent jest dość powszechnie nazywany przez nich "Andrzejkiem" i myślę, że to dobrze opisuje jego rolę polityczną w obozie PiS - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić