aktualizacja 

500 plus od samego Boga. Po jasełkach w Gdańsku w sieci się zagotowało

256

Jezus wieziony na taczkach, bony na 500+ i laptop w zestawie z myszką i klawiaturą w darze od Trzech Króli. Taki scenariusz jasełek opracowali uczniowie jednego z gdańskich liceów, a następnie spektakl wystawili w szkole. "Tak wychowują młodzież? To skandaliczne" - pisze o występie licealistów portal wPolityce.pl.

500 plus od samego Boga. Po jasełkach w Gdańsku w sieci się zagotowało
Niecodzienne jasełka w Gdańsku (Twitter, Mala Sycylia)

W rolę Jezusa wcielił się jeden z uczniów, półnagiego na taczkach po sali gimnastycznej wozili go inni uczniowie. Następnie w kolejce ustawili się Trzej Królowie by w ofierze złożyć dary boskiemu synowi. Były wśród nich: laptop, myszka i klawiatura.

Jednak najwięcej emocji wzbudził kolejny prezent przewidziany w scenariuszu stworzonych przez gdańską młodzież jasełek. Postać na kolanach zbliżyła się do osoby Jezusa, wręczając mu sporych rozmiarów niebieski rulon papieru.

Okazało się, że jest to symboliczny bon na 500 + od samego Boga, który postać grana przez nastolatka wręcza podczas "jasełek" nowonarodzonemu Jezusowi mówiąc:

Masz tu ten dar, który całą gospodarkę rozwali i ludem prostym pomoże sterować

Fragment filmiku trafił do sieci, a sprawę postanowił nagłośnić portal wPolityce.pl.

Na nagraniu z gdańskiej szkoły widzimy grupę uczniów mających grać Świętą Rodzinę w Betlejem oraz świadków narodzin Dzieciątka. "Jasełka" z Gdańska różnią się jednak od zwykłych przedstawień - relacjonują dziennikarze prawicowego portalu i pytają: Tak wychowują młodzież?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Państwo z kartonu - odc. 10

Filmik z jasełek przypominających kabaretowy skecz budzi kontrowersje wśród internetowych odbiorców.

Nauczycielki jednej ze szkół postanowiły przybliżyć młodym uczniom w tolerancyjny sposób "WARTOŚĆ" nadchodzących świąt Bożego Narodzenia - pisze jeden z komentujących, a inny dodaje: "Rozumiesz co to "interpretacja artystyczna" czy do elektoratu pis dociera tylko prosty przekaz?"

Pod postem wypowiada się także osoba podająca się za uczennicę szkoły, w której wystawiono jasełka. Twierdzi, że całość scenariusza była inwencją samych uczniów.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić