Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tak powitali Czarnka w Szczecinie. Zaskakujący gest ministra edukacji

260
Podziel się:

Minister edukacji Przemysław Czarnek nie mógł liczyć na ciepłe powitanie przed Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Przedstawiciele rządu, którzy przybyli na inaugurację roku akademickiego 2021/2022, spotkali się z okrzykami protestujących. Czarnek wykonał w ich kierunku zaskakujący gest.

Tak powitali Czarnka w Szczecinie. Zaskakujący gest ministra edukacji
Czarnek powitany okrzykami w Szczecinie (PAP)

W poniedziałek odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i państwowych, między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak obecność ministra edukacji Przemysława Czarnka.

"Czarnek precz!" na szczecińskiej uczelni

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wyglądało przybycie ministra Czarnka na teren uczelni. Przed uczelnią zebrała się grupa osób z hasłami na transparentach krytykującymi politykę ministra Czarnka. Protest zorganizowały "Dziewuchy Szczecin".

Nie tylko Pawłowicz mogła liczyć na "ciepłe" powitanie - opisują zdarzenie internauci na Twitterze.

Pomachał i posłał "buziaka"

Gdy protestujący zobaczyli ministra edukacji, zaczęli krzyczeć: "Czarnek precz!". Szef resortu w odpowiedzi pomachał im i posłał "buziaka" - opisuje TVN24. Również burzliwie zgromadzeni zareagowali na przybycie ministra zdrowia. Skandowali: "Jesteśmy z medykami!", odwołując się do trwającego w całym kraju protestu pracowników służby zdrowia.

To już nie pierwszy przypadek, kiedy przedstawiciele rządu oraz partii rządzącej są okrzykiwani podczas inauguracji roku akademickiego na różnych polskich uczelniach. W piątek Krystyna Pawłowicz została wybuczana na Uniwersytecie Warszawskim.

Podobne zdarzenia na innych uczelniach

Studenci przerwali również wystąpienie szefowej Kancelarii Prezydenta RP Grażyny Ignaczak-Bandych, która miała odczytać list od prezydenta Andrzeja Dudy. W pewnym momencie jej wystąpienia z sali dobiegł głośny krzyk: "żaden człowiek nie jest nielegalny, na granicy giną ludzie". Zgromadzeni w auli zareagowali brawami.

W podobny sposób dzień wcześniej we Wrocławiu przerwano wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Grupa protestujących miała ze sobą transparent z hasłem "Morawiecki, nie zabijaj uchodźców". "Proponuję, żebyśmy porozmawiali sobie za chwilę po uroczystości" — odpowiedział Morawiecki, reagując na okrzyki.

Zobacz także: Zdecydowana reakcja na słowa Tuska. Polityk jasno deklaruje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(260)
Polska
7 miesięcy temu
Cikawi mnie a wrecz mam pewnosc,ze akurat ci krzykacze zgina najszybciej z rąk "biednych"uchodzcow,gdy Polska zostanie zalana przez islam.Glupcynie wiecie,co krzyczycie
Donald
7 miesięcy temu
Szacun!!! To najlepszy minister od czasów wojny!!!!!
Pytam..
7 miesięcy temu
Jesli wszyscy ich nienawidza to ja pytam: Gdzie sa ci, ktorzy na to barachlo glosowali ?!?!?
ciekawa
7 miesięcy temu
Jak nie był ministrem edukacji to nie nie posyłał nikomu takich gestów, był szorski...najwidoczniej boi się
demokrata
7 miesięcy temu
zaskakujący gest? to gest SEKSISTOWSKI ! minister narodowosocjalistycznego (czyt. nazistowskiego) rządu PiS to agent wpływu Watykanu, zdradza Polskę na rzecz państwa watykańskiego, powinien być pociągnięty do odpowiedzialności za zdradę stanu !
Refleksja
7 miesięcy temu
Minister powinien zabrać dla innej uczelni pieniądze na stypendia . Skoro wyrostki uważają się że są właścicielami uczelni to ich obowiązkiem jest wypłata takich świadczeń np. zarobić pracami pożytecznymi lub składkami z dochodów ze sprzedaży dragów . I z tych niedorozwiniętych młokosów ma wyrosnąć coś pożytecznego dla kraju ?
Trepy
7 miesięcy temu
na stołkach.
oooooooooooo
7 miesięcy temu
haha no na prawdę protest że hej, wracać krzykacze do obowiązków, chyba że wam płacą za to hahaha
hfhf
7 miesięcy temu
nie ważne kogo aby była zadyma.
interia
7 miesięcy temu
a czy on zna jęzek POLSKI? skoro tak reagował
kostro
7 miesięcy temu
Dzisiejsza młodzież to nie ma żadnych autorytetów i żadnego szacunku dla starszych. Kiedyś to było nie do pomyślenia.
o. dyrektor
7 miesięcy temu
ALLELUJA I DO PRZODU !
Jakub
7 miesięcy temu
Takie zachowanie jakiejś otumanionej tłuszczy jest niedopuszczalne. Można się z kimś nie zgadzać, ale to jednak minister i nawet z racji piastowanego przezeń urzędu należy mu się szacunek.
1,2,3
8 miesięcy temu
Do BA. To jest dziennikarstwo na poziomie zerowym. Skąd wiadomo ,że ta krzycząca grupa to studenci ? a może to bojówka zorganizowana przez np.o[pozycję.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić