Tak powitali Czarnka w Szczecinie. Zaskakujący gest ministra edukacji

541

Minister edukacji Przemysław Czarnek nie mógł liczyć na ciepłe powitanie przed Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie. Przedstawiciele rządu, którzy przybyli na inaugurację roku akademickiego 2021/2022, spotkali się z okrzykami protestujących. Czarnek wykonał w ich kierunku zaskakujący gest.

Tak powitali Czarnka w Szczecinie. Zaskakujący gest ministra edukacji
Czarnek powitany okrzykami w Szczecinie (PAP)

W poniedziałek odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich i państwowych, między innymi minister zdrowia Adam Niedzielski. Najwięcej kontrowersji wzbudziła jednak obecność ministra edukacji Przemysława Czarnka.

"Czarnek precz!" na szczecińskiej uczelni

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak wyglądało przybycie ministra Czarnka na teren uczelni. Przed uczelnią zebrała się grupa osób z hasłami na transparentach krytykującymi politykę ministra Czarnka. Protest zorganizowały "Dziewuchy Szczecin".

Nie tylko Pawłowicz mogła liczyć na "ciepłe" powitanie - opisują zdarzenie internauci na Twitterze.

Pomachał i posłał "buziaka"

Gdy protestujący zobaczyli ministra edukacji, zaczęli krzyczeć: "Czarnek precz!". Szef resortu w odpowiedzi pomachał im i posłał "buziaka" - opisuje TVN24. Również burzliwie zgromadzeni zareagowali na przybycie ministra zdrowia. Skandowali: "Jesteśmy z medykami!", odwołując się do trwającego w całym kraju protestu pracowników służby zdrowia.

To już nie pierwszy przypadek, kiedy przedstawiciele rządu oraz partii rządzącej są okrzykiwani podczas inauguracji roku akademickiego na różnych polskich uczelniach. W piątek Krystyna Pawłowicz została wybuczana na Uniwersytecie Warszawskim.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Podobne zdarzenia na innych uczelniach

Studenci przerwali również wystąpienie szefowej Kancelarii Prezydenta RP Grażyny Ignaczak-Bandych, która miała odczytać list od prezydenta Andrzeja Dudy. W pewnym momencie jej wystąpienia z sali dobiegł głośny krzyk: "żaden człowiek nie jest nielegalny, na granicy giną ludzie". Zgromadzeni w auli zareagowali brawami.

W podobny sposób dzień wcześniej we Wrocławiu przerwano wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego. Grupa protestujących miała ze sobą transparent z hasłem "Morawiecki, nie zabijaj uchodźców". "Proponuję, żebyśmy porozmawiali sobie za chwilę po uroczystości" — odpowiedział Morawiecki, reagując na okrzyki.

Zobacz także: Zdecydowana reakcja na słowa Tuska. Polityk jasno deklaruje
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić