Tak Rosjanie polują na ukraińskie dzieci. Wyciekło nagranie

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejne nagranie. Tym razem przechwycona rozmowa dotyczy strzelania do dzieci i osób starszych. Jak podaje SBU, to dowód na brutalność rosyjskich wojsk, który "Ukraina wykorzysta, aby ukarać okupantów za ich okrucieństwa".

Tak Rosjanie polują na ukraińskie dzieci. Wyciekło nagranie
Tak Rosjanie polują na ukraińskie dzieci. Wyciekło nagranie (GETTY, Maciej Luczniewski/NurPhoto)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała kolejną przechwyconą rozmowę rosyjskich żołnierzy. Na nagraniu słychać "dowódcę rosyjskiego batalionu rozpoznawczego z dyspozytorem ognia rozpoznawczego", podaje SBU.

Mężczyźni rozmawiają o terenie, który monitorują. Jeden wypytuje drugiego, co widzi przed sobą. - U mnie cisza - odpowiada. Taka odpowiedź jednak nie wystarcza: - Ahh, jesteś taki dobry. Jest zupełnie cicho? A babcie? Dzieci? - dopytuje o szczegóły.

Dzieci przeszły przez most. Dziewięć osób i ich dzieci przeszło pod łukiem [najprawdopodobniej chodzi o linię strzału - red.]. Wszystko - odpowiada żołnierz.

Z rozmowy dowiadujemy się, co dzieci miały przy sobie. Niosły plecaki, mężczyzna miał wrażenie, że idą do szkoły. Na pytanie o to, co miały przy sobie odpowiedział: - Nic. Jakby szły gdzieś do szkoły z teczkami - słyszymy.

Następnie słychać kolejne pytanie. Mężczyzna pyta, czy jego kolega "już to odpracował". Chodzi o ostrzał przeprawiających się przez most.

- Jeszcze nie - słychać odpowiedź. - Na razie jest ci przykro, co? - prowokuje kolegę żołnierz. - Na razie je pominę - mówi. - A jak będą wracać, co? Rozumiem. Bądź czujny, bądź odważny. Jesteśmy z Tobą - podsumował dowódca.

Jak pisze SBU, "rosyjscy okupanci cynicznie strzelają do uczniów i osób starszych". - Ostrzał artyleryjski dzieci, które idą do szkoły z tornistrami, nazywany jest przejawem "męskości" i "odwagi" - czytamy we wpisie.

Dzieciom w wieku szkolnym daje się początkowo możliwość spokojnego przejścia wzdłuż drogi, aby uśpić czujność, ale od razu planuje się, że gdy dzieci wrócą, zostaną ostrzelane - podaje Służba Bezpieczeństwa Ukrainy na Facebooku.
Zobacz także: Jaka będzie przyszłość Ukrainy? Pułkownik o słabych stronach Rosjan. "Nich im dalej nie idzie"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić