Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Tak wygląda bohater. Uratował dziecko sąsiadów w Grodzisku Mazowieckim

100
Podziel się:

Szeregowy WOT uratował 10-letnią dziewczynkę z płonącego mieszkania w Grodzisku Mazowieckim. Dzięki szybkim działaniom żołnierza wyszła z pożaru bez szwanku, ale bohater akcji został poważnie poparzony i trafił do szpitala. - Dziewczynka podziękowała mi i jest ok - mówi szeregowy.

Tak wygląda bohater. Uratował dziecko sąsiadów w Grodzisku Mazowieckim
Żołnierz WOT uratował z pożaru dziewczynkę (Twitter)

Około godziny 10:00 w piątek wybuchł pożar w jednym z mieszkań w Grodzisku Mazowieckim. W domu nie było nikogo z dorosłych, ale przebywała w nim 10-letnia dziewczynka, która uczestniczyła w zdalnych lekcjach.

"Zobaczyłem spanikowaną dziewczynkę"

Sąsiedzi wezwali straż pożarną, ale ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Na szczęście zauważył go szeregowy Marcin Piotrowski, żołnierz 6 Mazowieckiej Brygady OT. Postanowił działać jak najszybciej. Przez okno wszedł do mieszkania.

Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania, podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski, cytowany przez oficjalną stronę WOT.

Kiedy dziewczynka była już bezpieczna, szeregowy postanowił sprawdzić, czy w mieszkaniu na pewno nikt nie został. Nie pomyślał jednak o własnym bezpieczeństwie. W chwili kiedy żołnierz sprawdzał lokal, doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła go.

Żołnierz, otwierając zamki drzwi, wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej - relacjonuje por. Dominik Pijarski, oficer prasowy 6. Mazowieckiej brygady OT.

"Podziękowała mi i jest ok"

Dziewczynka nie została ranna w wyniku potężnego pożaru. Z pożaru wyszła bez szwanku, natomiast szeregowy Marcin Piotrowski został poważnie poparzony i trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Lekarze poinformowali, że ma poparzenia I i II stopnia.

Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Marcin Piotrowski.
Zobacz także: Tomaszów Lubelski. Autokar stanął w płomieniach w centrum miasta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
Ak3434
7 miesięcy temu
Brawo takich mamy wojskowych
Jolla
7 miesięcy temu
Jak z WOT to mógł się zjarać...
islam jest ra...
7 miesięcy temu
Brawo Panie Szeregowy. Jest Pan bohaterem.
Beata100
7 miesięcy temu
Brawo🌹
No...
7 miesięcy temu
No chociaż raz polskojęzyczny portal pozytywnie napisał o WOT
Zet,
7 miesięcy temu
Nagroda pieniężna i odznaczenie należy się temu bohaterowi!
Zet,
7 miesięcy temu
Nagroda pieniężna i odznaczenie należy się temu bohaterowi!
Mati
7 miesięcy temu
Brawo i to jest prawdziwy bohater !!! A nie jak strażak ,który nie sprawdzając oznak życia masuje pacjenta a najczęściej dziecko lub wali je po plecach .Brawo za chęci ale po co skoro dziecko oddycha ?
Miśka
7 miesięcy temu
Wspaniały człowiek.
leo
7 miesięcy temu
A co ma do tego że jest z WOT a gdyby nie był to by nie pomógł. To wszystko zależy od człowieka a nie od organizacji gdzie się zapisał
Anonimowa
7 miesięcy temu
Szanowny Olo,może trzeba sięgnąć na wyżyny swoich możliwości myślowych??? Człowiek ratował dziecko, które w trakcie pożaru jest spanikowane i nie jest w stanie udzielić informacji, czy ktoś jeszcze przebywa w mieszkaniu. Jak nisko trzeba się stoczyć piszą takie słowa o człowieku, który uratował komuś życie??? Nie wszyscy muszą być tchórzami i myśleć o odzieży ochronnej...
Hela
7 miesięcy temu
Brawo. Dobrze mieć Pana za sąsiada. Szybkiego powrotu do zdrowia.
Olo
7 miesięcy temu
Niestety ale prawda jest taka ze to nie bohater tylko debil - mógł zapytać dziecko czy ktoś jest w domu to raz a dwa to nie mając odzieży ochronnej to trzeba odpuścić a nie zgrywać bohatera . Teraz spotka go bolesna rzeczywistość : leczenie za swoje , kolejki do specjalistów
szeregowy
7 miesięcy temu
Jestem ciekaw czy chociaż go awansują do stopnia podoficera, czy poklepią po oparzonych plecach i "Ku chwale Ojczyzny"
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić