Przed Kościołem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu znów stanęła szopka bożonarodzeniowa. Nie różni się niczym od tej, która zdobiła teren rok i dwa lata temu. Uwagę zwraca jeden szczegół. To skrzynka, do której można wrzucać ofiarę na utrzymanie sanktuarium zarządzanego przez o. Tadeusza Rydzyka.
Redemptoryści z o. Tadeuszem Rydzykiem na czele szykują się na święta Bożego Narodzenia. Przed kościół przy ul. Droga Starotoruńska na toruńskim Porcie Drzewnym wystawili szopkę. Tak jak rok temu, jest w niej już Święta Rodzina i zwierzęta. Brakuje jedynie Jezusa (który zostanie ułożony w trakcie pasterki).
Szopka nie różni się od tej, która pojawiła się rok i dwa lata temu na placu przed Sanktuarium. Jest bardzo skromna i brakuje na niej kompletnego oświetlenia. Naszą uwagę zwrócił jeden szczegół. We wnętrzu szopki znajduje się skrzynka z napisem "Ofiara na utrzymanie i rozwój Sanktuarium". Wierni mogą tam wrzucać datki na utrzymanie kościoła i pozostałych "dzieł redemptorystów".
Podczas wizyty przy szopce, sprawdziliśmy też, czy w kawiarni przy ul. Droga Starotoruńska można zamówić świąteczny katering. Pracujące w lokalu kelnerki poinformowały jednak, że menu na święta się nie zmienia, a kawiarnia nie udostępnia możliwości zamówienia kateringu. Podobnie było w ubiegłym roku.