aktualizacja 

Tak wygląda wyposażenie rosyjskiego wojska. "Druga armia świata to fikcja"

Ministerstwo Obrony Ukrainy pokazało zdjęcia wyposażenia rosyjskiego wojska. Widok jest zaskakujący - sprzęt przypomina ten stosowany w czasach ZSRR. "Druga armia świata to fikcja" - czytamy na Twitterze.

Tak wygląda wyposażenie rosyjskiego wojska. "Druga armia świata to fikcja"
Ministerstwo obrony Ukrainy pokazało rosyjskie wyposażenie wojskowe (Twitter)

Według rankingu Global Firepower z 2021 roku rosyjskie siły zbrojne stanowią drugą - po USA - siłę militarną na świecie z rocznym budżetem na cele obronne w wysokości 42,1 mld dolarów. Zdjęcia rosyjskiego sprzętu, które od czasu wybuchu wojny w Ukrainie pojawiają się w sieci, nie do końca oddają ten stan rzeczy.

Takim sprzętem dysponuje rosyjskie wojsko

W piątek rano Ministerstwo obrony Ukrainy udostępniło na Twitterze interesujący post. Przedstawiciele resortu pokazali zdjęcia, na których rzekomo widnieje sprzęt i wyposażenie rosyjskiego wojska, stosowane obecnie podczas inwazji w Ukrainie.

Na fotografiach widać m.in. hełmy, wojskowe plecaki, menzurki, maski przeciwgazowe, czapkę uszatkę czy... kapcie. Sprzęt nie wygląda zbyt nowocześnie, niektórzy internauci sugerują, że może pochodzić z czasów ZSRR, a nawet II wojny światowej.

Druga armia świata to fikcja. Wyposażenie 'wyzwolicieli'. Chcą, żebyśmy tak żyli? - przedstawiciele ministerstwa napisali w poście.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci nie zostawili na Rosjanach suchej nitki. W komentarzach kpią ze sprzętu "militarnej potęgi".

Jak na tak zwaną drugą armię na świecie wygląda to raczej skromnie. Myślę, że te kapcie są najważniejsze - napisał pod postem jeden z internautów.
To sprzęt z II wojny światowej? - zapytała inna osoba.
Przez cały ten czas świat wierzył w mit wielkiej armii rosyjskiej, a mała Ukraina, jej armia obaliła ten mit... - skomentował inny użytkownik Twittera.
Zobacz także: Rosja bombarduje szpital dziecięcy w Ukrainie. Relacja mera Żytomierza
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić